Skip to main content
wp-content/uploads/2022/07/Anti-trafficking-2000x800-1.jpg

Діджитал кампанія UAnimals


Війна Росії проти України має руйнівні наслідки, оскільки цивільне населення страждає та гине, включно з жінками та дітьми, а понад 14 мільйонів громадян України вже покинули свої домівки.

Від російської агресії потерпають і українські домашні тварини. І якщо люди часом не можуть подбати про свою безпеку, то тварини залишаються цілком беззахисними.

Більшість українців виявляють свою людяність і мужність, не залишаючи своїх тварин у бомбосховищах чи місцях евакуації, та беруть домашніх улюбленців з собою – собак, котів, папуг і черепах.

ЄС визнає тварин розумними істотами та надає гуманітарну та надзвичайну підтримку, зокрема для захисту життя людей і тварин.

Для підвищення обізнаності про українських тварин, які постраждали від війни, та привертання уваги до видатних проявів гуманності та співчуття з боку українців до тварин в умовах російської військової агресії, Європейський Союз у партнерстві з ГО UAnimals протягом квітня-травня 2022 року реалізував цифрову комунікаційну кампанію.

В рамках кампанії було створено серію коротких відео на основі реальних історій, які висвітлюють різні аспекти проблеми з подальшим їх розповсюдженням у соціальних мережах. Фото та відео надано ГО UAnimals.

Ці відеоматеріали спрямовані на:

  • Покращення розуміння та обізнаності серед громадян України та Європи щодо українських тварин, які масово постраждали від російської агресії та відчайдушно потребують допомоги;
  • Демонстрацію сміливості та гуманності українців, які не кидають своїх улюблених домашніх тварин, намагаючись якомога більше їм допомогти;
  • Розуміння важливості залучення українських організацій громадянського суспільства до вжиття необхідних гуманітарних заходів та популяризацію допомоги з боку ЄС;

Спонукання лідерів громад та громадян в Україні та ЄС до підтримки українських тварин та волонтерського руху.

Коротке відео №1 під назвою «Українські волонтери рятують тварин від війни» включає візуальні матеріали, які ілюструють трагічні історії тварин з тимчасово окупованих Росією територій або зон бойових дій. Після звільнення Київської області українськими військами з’явилися докази того, що російські солдати без розбору вбивали не лише мирних мешканців, але й їхніх домашніх улюбленців, а також тварин, які перебували в притулках Київської області. Деякі з них померли від голоду. Іншим вдалося вижити завдяки допомозі власників, волонтерів чи просто людей, які їх знайшли. Ці історії потребували уваги європейської спільноти, щоб показати масштаби страждань цілих громад, коли російські солдати безглуздо позбавляли життя невинних людей і тварин. Відео містить відверті сцени.

Коротке відео №2 під назвою «Захист тварин у воєнний час» зосереджує увагу на «історіях успішного порятунку та ролі українських волонтерів і громадських організацій під час евакуації тварин з притулків, ферм, зоопарків по всій Україні».

Коротке відео №3, відоме як «Українці та їхні тварини, які постраждали від війни», розповідає про українців як високоморальну націю, а також про те, як вони ставляться до тварин під час війни. Тут переповідаються візуалізовані історії громадян України, громадських активістів, волонтерів та військових, які евакуювали та/або рятували тварин.

до початку