
ЄС збільшить потужність експорту електроенергії в Україну взимку
01/11/2024
29 жовтня оператори систем передачі (ОСП) континентальної Європи оголосили, що потужність експорту електроенергії в Україну та Молдову із сусідніх країн ЄС може бути збільшена взимку.
На основі спільної оцінки стану енергосистеми Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E) оголосила, що ліміт експорту може бути збільшено з 1700 МВт до 2100 МВт з 1 грудня, забезпечуючи водночас стабільність енергосистеми та експлуатаційну безпеку.
З березня 2025 року оператори систем передачі щомісяця переглядатимуть обмеження комерційної потужності між ЄС, Україною та Молдовою.
Європейська комісія привітала оголошення ОСП. Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що це є «ще одним свідченням потужної підтримки, яку ЄС надає Україні та Молдові, а також солідарності європейської спільноти операторів систем передачі».
Дізнатися більше:
Новини
-
Від руїн до сучасної медицини: у Макарові відкрили оновлену лабораторію лікарні за підтримки ЄС
-
Хранителька Чернігівського художнього музею посмертно отримала престижну премію Europa Nostra
-
Закарпаття стало пілотним регіоном для розробки стратегії розвитку за стандартами ЄС: що це означає
-
Сучасний та енергонезалежний кордон: ЄС та МОМ допомагають модернізувати прикордонну інфраструктуру Закарпаття
-
ЄБРР і ЄС розширюють програму підтримки бізнесу в Україні на 2 млрд євро
-
Від реформ до результату: як українські міста будують доброчесне врядування за підтримки ЄС