
Тернопіль підвищує енергоефективність за кошти ЄС
11/04/2023
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) запустив проєкт із підвищення енергоефективності навчальних закладів у Тернополі в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.
Дошкільний навчальний заклад №32 стане першим дитячим садком у місті, який буде модернізовано та утеплено в рамках програми. Реконструкція розпочалася 3 квітня і триватиме до грудня 2023 року. Загальна вартість проєкту оцінюється у 18 млн грн.
Енергетична реновація включатиме утеплення даху, підлоги й фасаду, встановлення енергоефективних вікон і дверей, нової системи опалення й вентиляції, а також світлодіодних ламп малої потужності. Після завершення модернізації дитячий садок заощаджуватиме 61% від поточного енергоспоживання.
Планується, що впродовж 2023 року буде розпочато аналогічні роботи ще у двох закладах. Пізніше термомодернізацію буде проведено ще у 36 муніципальних школах і дитячих садках Тернополя. Запланований обсяг інвестицій становить 30,5 млн євро. Завдяки термомодернізації викиди CO2 у Тернополі скоротяться на 300 тис. кг на рік, що принесе користь для понад 220 тис. місцевих жителів.
Дізнатися більше:
Новини
-
Від руїн до сучасної медицини: у Макарові відкрили оновлену лабораторію лікарні за підтримки ЄС
-
Хранителька Чернігівського художнього музею посмертно отримала престижну премію Europa Nostra
-
Закарпаття стало пілотним регіоном для розробки стратегії розвитку за стандартами ЄС: що це означає
-
Сучасний та енергонезалежний кордон: ЄС та МОМ допомагають модернізувати прикордонну інфраструктуру Закарпаття
-
ЄБРР і ЄС розширюють програму підтримки бізнесу в Україні на 2 млрд євро
-
Від реформ до результату: як українські міста будують доброчесне врядування за підтримки ЄС