
Україна отримає 1 млрд євро від ЄС на відновлення шкіл та шпиталів
Європейська комісія прийняла рішення виділити 1 мільярд євро, щоб відновити пошкоджені в Україні школи та шпиталі. Також створили спеціальний секретаріат для координації процесу.
Про це 3 лютого повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції.
“Ми починаємо швидке відновлення. Це частина більш комплексного процесу відбудови. Я готова оголосити, що перший мільярд буде надано для забезпечення відновлення. Ми вже маємо спеціальний секретаріат, який працює і починає координувати ці процеси, тож ми можемо почати негайно“, — сказала президент Єврокомісії.
Вона зауважила, що крім відновлення будівель, які зруйнували чи пошкодили російські окупанти, важливо відновити школи, шпиталі, лікарні, дороги в Україні. Євросоюз готовий брати активну участь в таких процесах.
Нагадаємо, у грудні 2022 року Європейська комісія вирішила надати 100 мільйонів євро на відбудову українських шкіл, які були зруйновані через російську агресію. Тоді ж ЄС вирішив передати шкільні автобуси, щоб діти могли більш безпечно діставатися шкіл.
Автор: Віта Молодан
Медіа, Публікації
-
Пакування з грибів: як український стартап сприяє розвитку зеленої економіки Європи
-
Від руїн до сучасної медицини: у Макарові відкрили оновлену лабораторію лікарні за підтримки ЄС
-
Закарпаття стало пілотним регіоном для розробки стратегії розвитку за стандартами ЄС: що це означає
-
Сучасний та енергонезалежний кордон: ЄС та МОМ допомагають модернізувати прикордонну інфраструктуру Закарпаття
-
ЄБРР і ЄС розширюють програму підтримки бізнесу в Україні на 2 млрд євро
-
Капітал життєстійкості: як Андріяшівська громада перетворює 16 об’єктів природно-заповідного фонду на інструмент євроінтеграції