Skip to main content

Подолаємо COVID-19 разом


На початку 2020 року весь світ стикнувся з новим викликом – коронавірусом COVID-19. Україна стала одним із пріоритетних партнерів в отриманні допомоги від Європейського Союзу. Питання вакцинації, гуманітарної та технічної допомоги, навчання медиків, підтримка малого і середнього бізнесу, а також підтримка вразливих груп населення – ключові напрямки допомоги ЄС Україні у боротьбі з наслідками пандемії.

За результатами опитування, проведеного Проєктом ЄС «Українцям про Європейський Союз» у жовтні- листопаді 2021 року, близько третини українців продемонстрували обізнаність про допомогу від ЄС, пов’язану з COVID-19, або безпосередньо отримали таку підтримку. 40% опитаних переконані, що допомога, отримана від ЄС, покращує роботу у секторі охорони здоров’я.

Завдання Проєкту було розробити і реалізувати ефективну комунікаційну кампанію з метою позиціонувати ЄС як надійного та ефективного партнера для України, який допомагає у мінімізації наслідків COVID-19 для різних груп населення.

Стратегічний підхід задля досягнення завдання, передбачав два етапи:

Перший етап – масова освітня кампанія

На цьому етапі зусилля були зосереджені на підвищенні серед українців рівня обізнаності про переваги і основні характеристики цифрового сертифікату COVID-19 для різних вікових груп населення. Запуск та взаємне визнання цифрового сертифікату COVID-19 між ЄС та Україною стало можливим завдяки ефективній співпраці між ЄС та Урядом України, зокрема, Міністерством цифрової трансформації.

На початку кампанія була націлена на комунікацію із широким загалом з фокусом на певні вікові групи (молодь, пенсіонери), спільноту лікарів, лідерів громадської думки, а саме, з питань співробітництва між ЄС та Україною, національні та регіональні медіа.

За результатами обговорення у фокус-групах, яке було проведено у листопаді 2021 року, щодо цифрового сертифікату COVID-19, для подальших комунікацій було одностайно обрано такі повідомлення:

  • Цифровий сертифікат COVID-19 – це зручно; та
  • Визнання ЄС українського цифрового сертифікату COVID-19 – потужний приклад співпраці у подоланні пандемії разом.
  • Зусилля та допомога ЄС допоможуть Україні подолати COVID-19

В рамках реалізації першого етапу:

  • виготовлено інфографіку про переваги цифрового сертифікату COVID-19, яку вперше представили під час Diia Summit0, організованому Міністерством цифрової трансформації України
  • розроблено інформаційні відео та радіо ролики про використання цифрового сертифікату COVID-19
  • створено ключову групу лідерів думок для роботи в соціальних медіа

розроблено концепцію низки подій для різних аудиторій за участі жінок-медиків, представників малого і середнього бізнесу та вразливих груп.

Вакцинація в “Дія”

Цифровий COVID-19 сертифікат

Другий етап – Комунікація з аудиторіями

У продовження першого етапу кампанії, коли інформаційне поле підготовлене, другий етап передбачав прицільну роботу з обраними аудиторіями: медиками, представниками малого і середнього бізнесу та вразливих груп. Відповідно, було обрано три теми: підтримка системи охорони здоров’я/медична підтримка; підтримка малого і середнього бізнесу; підтримка найбільш вразливих груп населення. Фокус – реальні приклади допомоги ЄС Україні у боротьбі з COVID-19. Такий підхід до організації комунікацій сприяв підвищенню обізнаності про успішні проєкти допомоги ЄС та позиціонуванню ЄС як надійного і ефективного партнера для України у боротьбі з наслідками пандемії.

Реалізація цього етапу кампанії розпочалася з розробки інфографіки і, на жаль, була зупинена через повномасштабну війну росії проти України.

до початку