Конкурс для регіональних медіа
Разом навчаємося і зростаємо: ЄС інвестує в наше спільне майбутнє, підтримуючи українську освіту та молодіжні проєкти як в Європейському Союзі, так і в Україні, сприяючи розвитку талантів і навичок молоді, яка братиме участь у відновленні України та європейській інтеграції
Мета
- підвищити обізнаність журналістів регіональних ЗМІ та впливових у соціальних медіа осіб про підтримку ЄС освіти та молоді України;
- підвищити якість інформування цільової аудиторії та широкого загалу про можливості для навчання та безперервної освіти, що їх надає ЄС сфері освіти та українській молоді;
- заохочувати журналістів досліджувати тему співпраці між Україною та ЄС та європейської інтеграції в цілому.
Хронологія конкурсу
Конкурс триватиме з 08 листопада по 15 січня 2025 року.
Дедлайн подачі заявок – 15 січня 2025 року о 23:50 за місцевим часом.
Переможці будуть оголошені на завершальному заході Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у лютому 2025 року.
Роботи переможців конкурсу будуть включені до Посібника для журналістів з питань підтримки ЄС освіти та молоді, що буде представлено на завершальному заході.
Правила та умови
До участі запрошуються:
- журналісти регіональних і місцевих друкованих та онлайн-медіа;
- журналісти регіональних і місцевих теле/радіостудій;
- блогери із усталеними каналами комунікації та сталою аудиторією щонайменше 4000 підписників і високим рівнем інтересу до авторських публікацій.
На конкурс приймаються текстові, відео/аудіо матеріали, публікації в соціальних мережах, що відповідають міжнародним професійним стандартам журналістики та технічним критеріям, визначеним для даного конкурсу (див. розділ «Вимоги до конкурсних робіт»).
Вимоги до конкурсних робіт
Роботи, що подаються на конкурс, мають бути опубліковані протягом періоду проведення конкурсу або не раніше 15 квітня 2024 року й висвітлювати роль та практичне значення підтримки Європейським Союзом української освіти та молоді, зокрема:
- доступ до освіти та безпечного навчального простору;
- навчання впродовж життя та можливості формування нових навичок;
- модернізація професійно-технічної освіти та нові можливості для молодих ветеранів і ВПО;
- підтримка роботи та сталого розвитку університетів і коледжів;
- розширення можливостей для молоді, розвиток молодіжного лідерства, посилення ролі молодих лідерів у місцевих громадах та інтеграція молодого покоління ВПО у приймаючі громади;
- якісна та доступна освіта як запорука збереження людського капіталу для відбудови, розвитку та європейській інтеграції України.
Матеріали мають відображати обізнаність авторів у темі й розуміння загального контексту, характеру та масштабів підтримки ЄС української освіти і молоді, але базуватися на конкретних прикладах з місцевого досвіду.
Публікації мають бути повністю оригінальними та не містити запозичень чи плагіату.
Обсяг поданих
на конкурс матеріалів:
- до 8000 символів – для матеріалів/статей, опублікованих в інтернет-виданнях
- до 10 хвилин – для ТБ сюжетів;
- до 10 хвилин – для радіопрограм/подкастів
- публікації та/або ролики тривалістю до 1,5 хвилин – для соціальних мереж.
Мова конкурсних робіт – українська
Роботи, що не відповідають вищезазначеним критеріям, або подані по завершенні кінцевого терміну подачі конкурсних матеріалів, журі не розглядатимуться.
Подання конкурсних робіт
Щоб подати роботу на конкурс, заповніть заявку, скориставшись Гугл-формою, додавши посилання на свій матеріал або фото/скан на матеріал (у разі відсутності посилання через поважні причини).
Жюрі
- Ніколо Гаспаріні, прес-аташе Представництва ЄС в Україні – Голова журі
- Маріанна Камінська, комунікаційна координаторка Представництва ЄС в Україні
- Ірина Земляна, медіаекспертка та тренерка з безпеки для журналістів Інституту масової інформації
- Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа»
- Анатолій Марциновьский, журналіст, есперт проєкту «Українцям про ЄС»
- Дмитро Зінчук, керівник проєктної команди в ГО «Інтерньюз-Україна»
Критерії та шкала оцінювання
- Якість та глибина аналітики Чи показує автор розуміння теми? Чи проведено аналіз впливу проєктів ЄС на розвиток освіти та підтримку молоді в Україні? Наскільки зрозуміло та логічно викладені думки?
- 0 балів: Тема висвітлена поверхово, без глибокого аналізу або чіткої аргументації. Матеріал виглядає як загальні твердження без конкретики.
- 1 бал: Представлено базове розуміння теми. Є спроба аналізу, але висновки поверхові або не аргументовані. Логіка викладу місцями порушена.
- 2 бали: Глибоке розуміння теми, частковий аналіз впливу проєктів ЄС. Логіка викладу загалом зрозуміла, хоча можуть бути незначні недоліки в аргументації.
- 3 бали: Матеріал демонструє повне розуміння теми, чіткий і детальний аналіз впливу проєктів ЄС. Виклад логічний, переконливий і зрозумілий.
- Оригінальність та креативність подачі. Чи представлений матеріал демонструє унікальний підхід до висвітлення теми? Наскільки творчо використано формати (текст, сюжет, інтерв’ю тощо) для зацікавлення цільової аудиторії?
- 0 балів: Матеріал не демонструє жодної оригінальності, подача стандартна, без творчого підходу.
- 1 бал: Часткова спроба застосувати креативний підхід, але виконання виглядає шаблонним. Використані формати мало приваблюють аудиторію.
- 2 бали: Матеріал містить елементи оригінальності, помітна творча ідея. Використані формати здатні зацікавити аудиторію.
- 3 бали: Матеріал демонструє високий рівень креативності, унікальний підхід до подачі теми. Формати використані творчо, ефективно привертаючи увагу аудиторії.
- Практична значимість. Чи підкреслює матеріал значення ініціатив ЄС для конкретних місцевих громад або аудиторій? Чи має матеріал потенціал для підвищення обізнаності про можливості, які надає ЄС для освіти та молоді?
- 0 балів: Матеріал не підкреслює жодного практичного значення ініціатив ЄС, не демонструє конкретних прикладів.
- 1 бал: Висвітлено загальну значимість, але без конкретики або прив’язки до місцевих аудиторій чи громад.
- 2 бали: Матеріал частково розкриває практичну значимість ініціатив ЄС, містить конкретні приклади, але вони подані без глибокого аналізу чи акценту на вплив.
- 3 бали: Чітко підкреслено практичне значення ініціатив ЄС, представлені конкретні кейси або приклади, які переконливо демонструють їх вплив на громади чи молодь.
- Кількісний показник: Кількість переглядів/читачів/показів конкурсного матеріалу в інтернет-ЗМІ, на сайті та/або в соціальних мережах (показники для кожної платформи окремо). Кількісний показник охоплення аудиторії використовується додатково до якісних показників і є визначальним при оцінці робіт, що увійшли до короткого списку, або у разі рівної кількості балів на етапі відбору до короткого списку, і надається за запитом.
Визначення переможців
За підсумками голосування журі визначить переможців у чотирьох категоріях:
онлайн медіа, телебачення, радіо, контент у соціальних мережах.
В кожній номінації журі може визначити трьох переможців, які будуть нагороджені цінними призами:
1 місце – зарядні станції Bluetti
2 місце – планшети
3 місце – мультифункціональні павербанки.
Журі має право запропонувати додаткові номінації для тих конкурсантів, які не були обрані переможцями, але чиї роботи визнані цінними з погляду оригінальності та/або інших критеріїв.
Партнерство
Організаційний партнер: Інститут масової інформації (ІМІ)
Інформаційний партнер: Детектор медіа
Процедура відбору переможців
По завершенні кінцевого терміну подання робіт журі проводить оцінку поданих на конкурс робіт відповідно до затвердженої схеми нарахування балів на основі критеріїв.
Переможцями будуть оголошені автори публікацій, що набрали найбільшу кількість балів.
Результати конкурсу будуть опубліковані на медіаресурсах Представництва ЄС в Україні та його партнерів, а також у національних та регіональних ЗМІ.
В разі виникнення запитань щодо подання робіт, звертайтеся:
Ірина Земляна, ІМІ, irynazemlyana@gmail.com