Відповідь ЄС на війну в Україні

Оновлено: 24/10/2022

ЄС єдиний у своїй непохитній підтримці України перед обличчям неспро­воко­ваного й невиправданого повномаш­табного вторг­нен­ня Росії та жорстокого воєнного нападу. Євросоюз посилив політичну, гуманітарну, фінансову й військову підтримку України і системно запроваджує безпрецедентні масштабні санкції проти Кремля, аби підірвати його військову міць та через економічні важелі знизити потенціал виробництва засобів знищення й ураження, а також закупівлі зброї та комплектуючих у інших країн.

Від початку повномасштабної російської агресії ЄС мобілізував майже €21,1 мільярдів грантів і позик для макрофі­нансової, бюджетної, гуманітарної, надзви­чайної та кризової допомоги Україні.

€3,1 мільярди військової допомоги виділено в рамках Євро­пейсь­кого фонду миру на підтримку Збройних Сил України.

Екстрена допомога Україні через Механізм цивільного захисту ЄС (МЦЗ ЄС) є найбільшою та найскладнішою операцією МЦЗ ЄС за всю його історію. Підтримку через МЦЗ ЄС надають всі 27 держав ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія та з резервних запасів Єврокомісії «rescEU». Станом на 11 серпня 2022 року надіслано понад 66 тис. тон речей та обладнання, сукупна вартість яких становить близько 425 млн євро. На гуманітарні потреби людей, які постраждали від повно­масштаб­ного вторгнення, виділено 348 млн євро (включаючи 13 млн. євро для Мол­дови на підтримку українських біженців).

ЄС та його країни-члени співпрацюватимуть із міжнародними та європейськими фінансовими інституціями, партнерами й організаціями, щоб і надалі підтримувати Україну й допомагати їй забезпечувати нагальні фінансові потреби, забезпечувати роботу ключових установ, а згодом – відновити економіку країни та повноцінне функціонування механізмів демократії і системи управління на усіх рівнях.

ЄС, його інституції, а також країни-члени, взаємодіють всередині України не тільки з державними органами, а й з організаціями громадянського суспільства, надаючи адресну підтримку групам населення, які постраждали від військової агресії Росії. Водночас, потужна підтримка надається українцям, які змушені були покинути Україну, рятуючись від війни, і перебувають зараз в країнах ЄС.

Детальнішу інформацію про підтримку України з боку ЄС можна знайти тут.

до початку
Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,