Skip to main content

Відповідь ЄС на війну в Україні

Оновлено: 21/03/2023

ЄС єдиний у своїй непохитній підтримці України перед обличчям неспро воко ваного й невиправданого повномаш табного вторг нен ня Росії та жорстокого воєнного нападу. Євросоюз посилив політичну, гуманітарну, фінансову й військову підтримку України і системно запроваджує безпрецедентні масштабні санкції проти Кремля, аби підірвати його військову міць та через економічні важелі знизити потенціал виробництва засобів знищення й ураження, а також закупівлі зброї та комплектуючих у інших країн.

Від початку повномасштабної російської агресії Європейський Союз, країн-члени та фінансові установи – «Team Europe» – мобілізували майже €67 мільярдів грантів і позик для макрофінансової, бюджетної, гуманітарної, надзвичайної та кризової допомоги Україні.

€12 мільярдів військової допомоги виділено в рамках Європейського фонду миру та напряму країнами-членами на підтримку Збройних Сил України.

Екстрена допомога Україні через Механізм цивільного захисту ЄС (МЦЗ ЄС) є найбільшою та найскладнішою операцією МЦЗ ЄС за всю його історію. Підтримку через МЦЗ ЄС надають всі 27 держав ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія та з резервних запасів Єврокомісії «rescEU». Станом на січень 2023 року надіслано понад 84 тис. тон речей та обладнання, сукупна вартість яких становить близько 516 млн євро.

Єврокомісія виділила €485 млн на програми гуманітарної допомоги в Україні, які будуть реалізовувати гуманітарні партнери на місцях.

ЄС та його країни-члени співпрацюватимуть із міжнародними та європейськими фінансовими інституціями, партнерами й організаціями, щоб і надалі підтримувати Україну й допомагати їй забезпечувати нагальні фінансові потреби, забезпечувати роботу ключових установ, а згодом – відновити економіку країни та повноцінне функціонування механізмів демократії і системи управління на усіх рівнях.

ЄС, його інституції, а також країни-члени, взаємодіють всередині України не тільки з державними органами, а й з організаціями громадянського суспільства, надаючи адресну підтримку групам населення, які постраждали від військової агресії Росії. Водночас, потужна підтримка надається українцям, які змушені були покинути Україну, рятуючись від війни, і перебувають зараз в країнах ЄС.

Детальнішу інформацію про підтримку України з боку ЄС можна знайти тут

до початку