Skip to main content

Конкурс есе з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності

11/12/2023

Представництво Європейського Союзу в Україні з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності та 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та ЄС оголошує конкурс есе на тему:

«10 років Євромайдану.
Як європейські цінності визначили шлях України»

 • Хто може взяти участь

  Подати есе на конкурс може кожен громадянин/громадянка України віком від 16 до 25 років, який/яка прагне поділитися особистим досвідом чи роздумами про події Революції Гідності 2013-2014 рр. та їхній вплив на Україну та її європейське майбутнє.

  #РазомМиЄвропа


  Як усе відбуватиметься?

  Конкурс пройде в кілька етапів:

   • Оголошення конкурсу та початок прийняття робіт – 12 грудня 2023 р.
   • Написання, подання та прийняття конкурсних робіт

  Усі учасники запрошуються до написання конкурсних робіт, які повинні відповідати технічним умовам і визначеним критеріям, а також мають бути подані на розгляд та оцінювання до встановленого дедлайну.

  Кінцевий термін подання конкурсних робіт – 14 січня 2024 р.

  Есе необхідно надіслати електронною поштою на адресу: ceu4u@eu4ukraine.news

  Тема листа і назва файлу мають співпадати (приклад: «Конкурс есе_Іваненко Марія»)

  Есе обов’язково має включати титульну сторінку, де учасник повинен вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, населений пункт, контактний номер телефону та адресу електронної пошти.

  Авторські права на есе зберігаються за авторами.

  Подаючи роботи на конкурс, учасники дають згоду, що їхні персональні дані, цитати, фото та/або відео – передані учасниками та/або зроблені організаторами, – можуть бути використані для таких цілей:

   • збереження, обробка та використання у внутрішніх документах (наприклад, у проєктних звітах) та у фотобазі проєкту «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U) і партнерів проєкту (усі надані персональні дані);
   • оприлюднення в межах роботи проєкту з громадськістю: наприклад, на відкритих інтернет-сторінках, у соціальних медіа, флаєрах, брошурах, ЗМІ (йдеться про такі дані: ім’я, прізвище, дата народження, населений пункт, посада, назва організації, цитати, фото/відео та, за необхідності, інше);
   • передання партнерам проєкту для використання в межах їхньої роботи з громадськістю (йдеться про такі дані: ім’я, прізвище, дата народження, населений пункт, посада, назва організації, цитати, фото/відео та, за необхідності, інше).

  У разі виникнення додаткових запитань чи потреби в роз’ясненні, будь ласка, звертайтесь до Мар’яни Шіпош, менеджерки комунікаційних кампаній проекту CEU4U, за адресою: shiposh.maryana@gmail.com до 7 січня 2024 року.


  Технічний відбір

  Усі твори, які надійшли у встановлений термін, проходять технічний відбір за визначеними параметрами. Згідно з технічними вимогами конкурсні роботи повинні бути:

   • написані виключно англійською мовою
   • створені однією авторкою/одним автором (співавторство не допускається)
   • обсяг – від 3500 до 4000 знаків (без пробілів)
   • надіслані в електронній формі (у форматі Word, шрифтом Times New Roman, 14 кеглем)
   • раніше не оприлюднені та не опубліковані
   • самостійні (не допускається плагіат, реферування чужих думок або використання штучногоінтелекту)
   • цитати дозволяються, однак повинні займати не більше 15% усього тексту та бути відповідно позначеними та оформленими; учасники, які використали цитати, повинні надати посилання на відповідні джерела

  Початкове оцінювання та формування короткого списку –
  15-28 січня 2024 р.

  Усі твори, які пройшли технічний відбір, передаються на початкове оцінювання командою проєкту «Українцям про ЄС» (CEU4U), що надає комунікаційну підтримку та впроваджує комунікаційні кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності серед українців щодо всебічної підтримки Євросоюзом України під час війни.

  Оцінювання відбуватиметься за такими критеріями:

   • відповідність темі конкурсу (1-10 балів)
   • загальна ерудованість та обізнаність у подіях Євромайдану (1-10 балів)
   • оригінальність та наявність власного стилю (1-10 балів)
   • цілісність, структурованість та логічність викладу (1-10 балів)
   • грамотність (1-10 балів)

  Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник від кожного члена журі – 50.

  Звертаємо вашу увагу, що есе, які пропагують насильство, використовують мову ненависті, релігійної та етнічної ворожнечі, містять політичну агітацію, явну чи приховану рекламу товарів, послуг чи організацій, пропагують шкідливі звички (алкоголізм, наркоманію, куріння) не допускаються до конкурсу та будуть дискваліфіковані.

  За підсумками попереднього оцінювання буде сформовано короткий список, куди увійдуть 12 творів.


  Експертне оцінювання –
  29 січня – 21 лютого 2024 р.

  12 творів, які увійшли в короткий список, передаються на оцінювання експертного журі.

  Оцінювання відбуватиметься за такими критеріями:

   • відповідність темі конкурсу (1-5 балів)
   • загальна ерудованість та обізнаність у подіях Євромайдану (1-5 балів)
   • оригінальність та наявність власного стилю (1-5 балів)
   • цілісність, структурованість та логічність викладу (1-5 балів)
   • грамотність (1-5 балів)

  Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник від кожного члена журі – 25.

  Бали, отримані від експертного журі, сумуються, і на їхній підставі будуть визначені переможці.

  За підсумками експертного оцінювання троє авторів, роботи яких набрали найбільшу кількість балів, стануть переможцями конкурсу.

  Журі має право запропонувати додаткові номінації для учасників, які не стали переможцями, але роботи яких визнані цінними за критерієм оригінальності та/або іншими критеріями.

  Рішення організаторів та журі конкурсу, включаючи результати голосування (незалежно від способів такого голосування), що стосуються способу проведення конкурсу та визначення переможців тощо, є остаточними, не підлягають оскарженню, роз’ясненню, скасуванню чи перегляду; всі учасники підтверджують, приймають та погоджуються із такими рішеннями, а також гарантують, що утримуватимуться від того, щоб ставити під сумнів чи оскаржувати їх у будь-якому порядку.


  Нагородження переможців –
  07 березня 2024 р.

  Автори-переможці отримають цінні призи, а їхні есе будуть опубліковані у спеціальній колонці «Української правди» (для цього ми окремо попросимо переможців надати дозвіл на публікації та фото).

  Також автори 12-ти робіт, які увійдуть до короткого списку, отримають заохочувальні призи.

  Крім того, автори усіх есе, поданих на конкурс, отримають на згадку символічні подарунки.


  Заключні положення

  У випадку виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення цих правил, будь-яких спірних питань та/або питань, що не врегульовані цими правилами, вирішення таких питань організатори залишають за собою.

  У випадку форс-мажорних обставин, що унеможливлюють виконання організаторами своїх зобов’язань в зазначені терміни, нові терміни будуть оголошені додатково на сайті eu4ukraine.eu

 • 07 березня 2024 року в Представництві Європейського Союзу в Україні відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу есе «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України». Нагороди вручила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

  На конкурс, оголошений пані Катаріною Матерновою 12 грудня 2023 року на відзнаку 10-ї річниці Революції Гідності та 30-річчя дипломатичних відносин між ЄС та Україною, надійшло 142 роботи. Їх автори – молоді українці віком 16-25 років поділилися своїми роздумами та баченням розвитку подій Революції Гідності 2013-2014 рр та їх впливу на європейський вибір України і їхнє особисте майбутнє.

  Після попередньої оцінки Оргкомітетом відповідності робіт оголошеним технічним критеріям конкурсу, 88 з них були допущені до участі у творчому змаганні, а 12 кращих творів увійшли до короткого списку й передані на розгляд журі у складі:

   • Катаріна Матернова, посол Європейського Союзу в Україні;
   • Ольга Стефанішина, Віцепремєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
   • Світлана Заліщук, журналістка, політикиня, громадська діячка, правозахисниця;
   • Мустафа Найєм, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, політик, громадський діяч, журналіст, один з ініціаторів Євромайдану;
   • Остап Стасів, співзасновник і голова ГО «Відкритий університет Майдану», соціальний підприємець, громадський діяч;
   • Дмитро Шульга, директор програми «Європа і світ» Міжнародного фонду «Відродження»;
   • Наталія Хіноцька, експертка проєкту «Підтримка взаємодії ЄС з організаціями громадянського суспільства в Україні II»;
   • Роман Тичківський, співзасновник Відкритого університету Майдану та Української академії Лідерства;
   • Севгіль Мусаєва, журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда».

  21 лютого 2024 року журі завершило роботу й визначило трьох переможців Всеукраїнського конкурсу есе «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України».

  Переможцями конкурсу стали:

   • Шекурє Рамазанова (м.Буча),
   • Владислав Сацюк (м.Київ),
   • Єлизавета Ходоровська (м.Одеса).

Більше фото за посиланням