wp-content/uploads/2022/07/Anti-trafficking-2000x800-1.jpg

Діджитал флешмоб до Дня вишиванки – #VyshyvankaDay2022

Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, покликане зберегти культову українську вишиванку як символ матеріальної та духовної спадщини українського народу.

Ініціатива розпочалася з невеликого студентського флешмобу в Чернівцях у 2006 році. Щороку у третій четвер травня українці та друзі України з понад 100 країн світу вдягають вишиванки на відзнаку цього витвору культурної спадщини.

Через повномасштабне російське вторгнення багато українців були змушені залишити власні домівки без своїх вишиванок

Представництво ЄС в Україні спільно з Українським інститутом організували міжнародну цифрову акцію до Дня вишиванки – #VyshyvankaDay2022 з метою:

  • Допомоги українцям, які опинилися далеко від дому, та не мають з собою вишиванки, вшанувати цей витвір своєї культурної спадщини;
  • Залучення людей на міжнародному рівні до вияву солідарності з Україною та поширення інформації про мистецтво вишиванки;
  • Сприяння солідарності Європейського Союзу з українською аудиторією, а також солідарності Українського інституту з аудиторією в ЄС.

ЄС разом з партнерами цієї ініціативи спеціально розробили тематичну атрибутику флешмобу: основними заходами акції були AR-маска та GIF-стікер для Instagram з оригінальними орнаментами української вишиванки та додаванням зірок з офіційної символіки Європейського Союзу.

Людей запрошували одягати віртуальну вишиванку через AR-маску та/або використовувати GIF-стікер, гештег #VyshyvankaDay2022 і тег @euinua @eudiplomacy @europeancommission

Посол ЄС в Україні у своєму відеозверненні привітав українців з Днем вишиванки та запросив всіх охочих долучитися до флеш-мобу.

Крім цього, в рамках акції підрядником Відділу преси та інформації Представництва ЄС – Linza – були розроблені обкладинки для Facebook і Twitter: поєднання оригінального дизайну вишиванки з елементами символіки ЄС, яку було спочатку вражено ракетою, а потім вона відновилася – це данина українській стійкості та підтримці ЄС.

Особливим заходом під час акції стали «Домашні улюбленці у вишиванках» за співпраці з українським ілюстратором @koshisty.pushisty з Харкова, яка одягнула у вишиванки домашніх улюбленців співробітників Представництва ЄС на відзнаку їхніх пожертв місцевим благодійним організаціям.

Це дозволило розповісти історії тварин, яких було врятовано зі звільнених міст Київщини та українських притулків.

до початку
Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,