Skip to main content
wp-content/uploads/2022/07/Anti-trafficking-2000x800-1.jpg

Діджитал флешмоб до Дня вишиванки – #VyshyvankaDay2022


Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, покликане зберегти культову українську вишиванку як символ матеріальної та духовної спадщини українського народу.

Ініціатива розпочалася з невеликого студентського флешмобу в Чернівцях у 2006 році. Щороку у третій четвер травня українці та друзі України з понад 100 країн світу вдягають вишиванки на відзнаку цього витвору культурної спадщини.

Через повномасштабне російське вторгнення багато українців були змушені залишити власні домівки без своїх вишиванок

Представництво ЄС в Україні спільно з Українським інститутом організували міжнародну цифрову акцію до Дня вишиванки – #VyshyvankaDay2022 з метою:

  • Допомоги українцям, які опинилися далеко від дому, та не мають з собою вишиванки, вшанувати цей витвір своєї культурної спадщини;
  • Залучення людей на міжнародному рівні до вияву солідарності з Україною та поширення інформації про мистецтво вишиванки;
  • Сприяння солідарності Європейського Союзу з українською аудиторією, а також солідарності Українського інституту з аудиторією в ЄС.

ЄС разом з партнерами цієї ініціативи спеціально розробили тематичну атрибутику флешмобу: основними заходами акції були AR-маска та GIF-стікер для Instagram з оригінальними орнаментами української вишиванки та додаванням зірок з офіційної символіки Європейського Союзу.

Людей запрошували одягати віртуальну вишиванку через AR-маску та/або використовувати GIF-стікер, гештег #VyshyvankaDay2022 і тег @euinua @eudiplomacy @europeancommission

Посол ЄС в Україні у своєму відеозверненні привітав українців з Днем вишиванки та запросив всіх охочих долучитися до флеш-мобу.

Крім цього, в рамках акції підрядником Відділу преси та інформації Представництва ЄС – Linza – були розроблені обкладинки для Facebook і Twitter: поєднання оригінального дизайну вишиванки з елементами символіки ЄС, яку було спочатку вражено ракетою, а потім вона відновилася – це данина українській стійкості та підтримці ЄС.

Особливим заходом під час акції стали «Домашні улюбленці у вишиванках» за співпраці з українським ілюстратором @koshisty.pushisty з Харкова, яка одягнула у вишиванки домашніх улюбленців співробітників Представництва ЄС на відзнаку їхніх пожертв місцевим благодійним організаціям.

Це дозволило розповісти історії тварин, яких було врятовано зі звільнених міст Київщини та українських притулків.

до початку