Skip to main content

Європейський Союз та Україна: прямуємо разом

Оновлено: 11/08/2022

Зв’язкам між ЄС та Україною близько 30 років, і сьогодні вони тісніші, ніж будь-коли.

У червні 2022 року Україну визнано кандидатом на вступ до Європейського Союзу. ЄС стоїть пліч-о-пліч з українцями від самого початку повномасштабної російської агресії. Мільярди євро та швидкі рішення забезпечують ефективну підтримку ЄС українській державі, економіці, суспільству та Збройним Силам.

ЄС є найбільшим донором України та десятиліттями надає допомогу, спрямовану на економічний та соціальний розвиток, реалізацію широкого спектру реформ та контакти між людьми. Це може мати форму прямої фінансової підтримки уряду, технічної допомоги та грантовів, позик від європейських фінансових установ або доступу до програм ЄС, таких як Erasmus+, Horizon Europe або Creative Europe. Загалом лише після 2014 року допомога ЄС сягає понад 17 мільярдів євро.

Євросоюз є найбільшим торговельним партнером України. З 2017 року відносини базуються на Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка закладає основи політичного та економічногозближення між ЄС та Україною.

Переваги цих відносин включають Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA), яка відкриває ринок ЄС для українського бізнесу та продуктів. На додаток, на початку червня 2022 року Євросоюз скасував на рік імпортні мита на українські товари.

З 11 червня 2017 року діє безвізовий режим для громадян України.

Більше про відносини між Україною та ЄС можна знайти тут.

Цей веб-сайт містить детальну інформацію про підтримку з боку Євросоюзу та підкреслює її вплив на місцях. Огляд впливу цієї допомоги можна знайти тут.

до початку