В день запуску всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом ми – Європа» 21 серпня під Аркою Свободи українського народу в Києві відкрито мобільну виставку, де представлений самобутній погляд українських художниць-ілюстраторок на війну та на допомогу Україні з боку ЄС в ці часи.
У церемонії відкриття взяли участь посадовці Представництва ЄС в Україні, Офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та посли країн-членів ЄС. Дев’ять українських жінок-ілюстраторок представили серію малюнків, які відображають їхній погляд на війну в різних її проявах та допомогу й емпатію, втіленням яких для багатьох українців стали дії Європейського Союзу.
Власне, і ця виставка засвідчує широту допомоги європейських сусідів, які стрімко перевели на «воєнні рейки» механізм ухвалення рішень щодо фінансової, гуманітарної підтримки та допомоги захисникам. Навіть діючі в Україні проєкти ЄС скерували своє фінансування на потреби воєнного часу. При цьому не оминули увагою і культуру, зокрема, живопис, який фіксує емоції та події в режимі реального часу. Тому не дивно, що саме ця виставка стала стартовою подією комунікаційної кампанії «Разом – ми Європа».
Невипадковим, хоч і складним, є вибір теми: війна через допомогу, допомога через війну – і все це через призму жіночого бачення. У Альони Шилової воно таке: «Руки, дотик – вони найкраще передають допомогу. Мої роботи про підтримку і солідарність».
Притаманне саме українським жінкам ставлення до війни, яке формувалося століттями, коли чоловіки вирушали до війська, а жінки залишались берегинями роду, виявилось і у творах сучасних художниць, які самі з родинами опинилися у пекельному вирі збройного протистояння. Як виявилося, ніхто не був готовим до такого трагічного розвитку подій, але саме тоді, коли доводиться робити вибір між простим (спостерігати) і правильним (стати поруч, пліч-о-пліч) проявляються справжнє партнерство і солідарність.
Медіа, Пресрелізи
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Європейський Союз допомагає українській освітній сфері та молоді. Престур до Полтави та області продемонстрував масштаб і дієвість підтримки, орієнтованої на майбутнє
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України