19 лютого 2024 року в київському кінотеатрі KINO42 розпочався фестиваль документального кіно «Культура під час війни в Україні», організований Представництвом ЄС в Україні у співпраці з Ukraїner. Це фінальна подія комунікаційної кампанії «Разом творимо. Разом зберігаємо», що інформує громадськість про підтримку Європейським Союзом української культури та мистецтва в часи війни.
Фестиваль відкрила прем’єра стрічки «Культура під час війни. Музеї», яка завершує цикл з п’яти фільмів, в основу яких покладено матеріали соціокультурних експедицій Ukraїner на Північ, Південь, Схід і Захід України. Разом вони склали цілісну розповідь про життя та творчість дієвців української культури в часи широкомасштабної російської війни та про роль підтримки, яку ЄС невідкладно надав і надає митцям після 24 лютого 2022 року. Прем’єра першої стрічки циклу – «Культура під час війни. Захід» відбулася 29 червня 2023 року, тож робота Ukraїner тривала майже рік, і тепер всі фільми покажуть в Києві, а потім в Чернігові, Полтаві, Одесі та Львові.
«Культура – це наріжний камінь національної ідентичності, навколо якого формуються традиції, мораль, принципи людей та держав. Тому так важливо захистити й зберегти ці надбання культурної спадщини, особливо в часи великої загрози руйнації та знищення. На це спрямована наша підтримка української культури, яку Європейський Союз посилив і нарощує після початку повномасштабної російської війни. Документальні стрічки, які знято Ukraїner в рамках кампанії «Разом творимо. Разом зберігаємо», зосереджують увагу на цій підтримці та на європейській українській культурі з її глибинним історичним корінням», – зазначила Катаріна Матернова, пані Посол Європейського Союзу в Україні.
Під час відкриття фестивалю гості та глядачі поспілкувалися з представниками ЄС та авторами документального циклу «Культура під час війни». Йшлося про те, що вибір саме документального кіно для спецпроєкту в рамках комунікаційної кампанії «Разом творимо. Разом зберігаємо» був логічним та обґрунтованим. Адже саме документалістика фіксує історію, стає джерелом і архівом інформації для суспільства поза часом, а тому посідає своє, особливе місце, в царині культури, спонукаючи до переосмислення і спадщини, і орієнтирів руху вперед.
Медіа, Пресрелізи
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів