Skip to main content

Лауреати конкурсу «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» отримали відзнаки

07/03/2024

07 березня 2024 року в Представництві Європейського Союзу в Україні відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу есе «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України». Нагороди вручила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

На конкурс, оголошений пані Катаріною Матерновою 12 грудня 2023 року на відзнаку 10-ї річниці Революції Гідності та 30-річчя дипломатичних відносин між ЄС та Україною, надійшло 142 роботи. Їх автори – молоді українці віком 16-25 років поділилися своїми роздумами та баченням розвитку подій Революції Гідності 2013-2014 рр та їх впливу на європейський вибір України і їхнє особисте майбутнє.

Після попередньої оцінки Оргкомітетом відповідності робіт оголошеним технічним критеріям конкурсу, 88 з них були допущені до участі у творчому змаганні, а 12 кращих творів увійшли до короткого списку й передані на розгляд журі у складі:

 • Катаріна Матернова, посол Європейського Союзу в Україні;
 • Ольга Стефанішина, Віцепремєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
 • України;
 • Світлана Заліщук, журналістка, політикиня, громадська діячка, правозахисниця;
 • Мустафа Найєм, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України,
 • політик, громадський діяч, журналіст, один з ініціаторів Євромайдану;
 • Остап Стасів, співзасновник і голова ГО «Відкритий університет Майдану», соціальний підприємець, громадський діяч;
 • Дмитро Шульга, директор програми «Європа і світ» Міжнародного фонду «Відродження»;
 • Наталія Хіноцька, експертка проєкту «Підтримка взаємодії ЄС з організаціями громадянського
 • суспільства в Україні II»;
 • Роман Тичківський, співзасновник Відкритого університету Майдану та Української академії
 • Лідерства;
 • Севгіль Мусаєва, журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда».

21 лютого 2024 року журі завершило роботу й визначило трьох переможців Всеукраїнського конкурсу есе «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України».

Переможцями конкурсу стали:

 • Шекурє Рамазанова (м.Буча),
 • Владислав Сацюк (м.Київ),
 • Єлизавета Ходоровська (м.Одеса).

7 березня у Представництві ЄС в Україні відзнаки молодим авторам вручила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Вітаючи лауреатів, пані Матернова зазначила: «Наступність – надзвичайно важлива складова історії – людства, країн, родин. Історія України склалася таким чином, що діти й підлітки, які приходили з батьками на Майдан, сьогодні разом з ними захищають Україну в широкомасштабній війні, розв’язаній Росією, або наполегливо працюють і навчаються, аби завтра разом з ними ж відновлювати й розбудовувати країну для досягнення повноцінного членства в єдиній європейській родині. Ця наступність також була в основі ключових повідомлень учасників. І це лежить в основі нашої спільної мети – вільна, незалежна, європейська, демократична та процвітаюча Україна.»

«Сьогодні Україна та українці ведуть боротьбу за власне існування, і за наше спільне майбутнє. Я впевнена, що ця війна закінчиться безумовною перемогою України, але також я знаю, що буде після перемоги. Це – наш європейський шлях, це – європейське майбутнє, і в цьому майбутньому, ваші голоси є дуже важливими. Саме ви є тими, хто розбудовуватиме цю країну в Європейському Союзі. І я заохочую всіх вас не зупинятися на тому, щоб висловлювати свої думки, але й діяти для реалізації того, що ви вклали в кожне презентоване сьогодні есе. Дякую вам усім, та закликаю й надалі боротися, підтримувати один одного, свої сім’ї, друзів, залишатись об’єднаними та сильними. Я дуже пишаюся тим, що перебуваю тут у ці історичні часи і бачу ваші обличчя – нашу надію на наступне покоління, яке допоможе відбудувати цю країну, потужну та згуртовану як ніколи<“, -сказала під час церемонії віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

За рішенням журі всі учасники конкурсу отримають призи, автори 12 робіт з короткого списку –нагороди, а есе трьох лауреатів будуть опубліковані на спеціальній шпальті «Української правди».

Севгіль Мусаєва, журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда» зазначила: «Для нашого видання дуже важливо, щоб молоде покоління українців знало про ціну свободи їхньої країни та з чого 10 років тому починався український спротив. Важливо, щоб вони розуміли європейські цінності та історичний вибір, зроблений у 2014 році.»

Дізнатися більше про конкурс «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» ви можете сайті та на сторінках Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/X.

Контактна особа: Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com , +38 067 501 11 83

, ,

до початку