В Європейському Союзі не чекають на врегулювання бюджетних питань в Сполучених Штатах Америки стосовно допомоги Україні, а збільшують підтримку.
Як передає кореспондент УНІАН, про це віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель сказав на пресконференції у Києві.
Високий представник ЄС висловив розуміння, що широкий загал людей зацікавлений останніми рішеннями Конгресу США стосовно бюджетних питань.
“Декілька днів тому відбулося ще одне голосування, коли демократи та частина республіканців проголосували за виділення 300 мільйонів доларів для Збройних сил України. Тож, ми вважаємо, що на правильному шляху”, – сказав Боррель.
Водночас, він сказав, що в ЄС були здивовані, що “домовленість в останній момент набула такого вигляду, що ми маємо глибоко та ретельно шкодувати”. “Ми віримо, що це ще не останнє слово. Після почутого від президента Байдена, який закликав це рішення переглянути, я маю надію, що це не буде остаточним рішенням, і Україна й надалі матиме підтримку з боку США”, – наголосив Боррель.
“З нашого боку, ми не чекали на те, коли це рішення буде ухвалене, аби збільшити наші пропозиції для підтримки України”, – сказав Боррель.
Високий представник ЄС нагадав, що Європейська комісія нещодавно оголосила пропозицію для країн-членів виділити на фінансування України 50 млрд євро.
Також Боррель зазначив, що раніше на неформальній зустрічі Ради ЄС у Толедо він запропонував створити внутрішній фонд в межах Європейського фонду миру на суму 20 млрд євро на чотирирічний період.
“Обговорення триває. Усе треба розглянути разом. Але, це свідчить, що наша підтримка для України не лише триває, а й збільшується”, – наголосив Боррель. Високий представник ЄС сподівається, що країни-члени ухвалять відповідні рішення до кінця цього року.
“Подивимось, що відбуватиметься у Сполучених Штатах. Але з нашого боку ми продовжимо підтримувати і збільшувати нашу підтримку”, – заявив Боррель.
Водночас, як наголосив Боррель, підтримка України від Євросоюзу “не залежить від того, як розвиватиметься війна у наступні дні або тижні”. Бо українські військові воюють з великою відвагою в умовах значних російських оборонних фортифікаційних споруд.
“Супутникові знімки показують, що у деяких випадках ці фортифікації розтяшуються в глибину і шир на 25 км. Тож, контрнаступ є складним завданням на території, яка повністю замінована, що робить дуже складним використання механізованої військової техніки для того, аби швидко просуватися”, – наголосив Боррель.
Тому, він пояснив, що допомога ЄС не залежить від одноденних просувань, а є постійною і структурованою підтримкою, бо доводиться стикатися з екзистенційною загрозою для Європи.
Боррель сказав, що для того, аби українці на полі бою були більш успішними, їх треба забезпечувати кращою зброєю швидше.
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів