Skip to main content

ЄС допоміг запустити дружній до дітей чат-не-бот «Unsee»

28/05/2024

За підтримки Європейського Союзу в Україні було запущено дружній до дітей чат-не-бот «Unsee». За допомогою нього підлітки зможуть швидко й анонімно поскаржитися на неприйнятний контент.

Інструмент було розроблено Українським фондом «Благополуччя дітей» спільно з Ювенальною превенцією України в межах фінансованого ЄС проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті».

Керівник відділу європейської інтеграції, належного управління і верховенства права та громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні Асьєр Сантільян зазначив, що цей проєкт допоможе правоохоронним органам захищати права дітей та безпосередньо залучати молодих людей.

«Адже відповідальне ставлення до середовища, зокрема й цифрового, – це не лише про грамотність і дотримання правил безпеки, але й про готовність самих підлітків зробити свій внесок у спільну справу», – сказав Асьєр Сантільян.

За перші місяці роботи в тестовому режимі на чат-не-бот надійшло 673 звернення, а оператори зареєстрували 42 скарги, 23 з яких було передано на розгляд поліції.

«Unsee – це наш крок назустріч підліткам, яким ми хочемо сказати: «Не залишайте злочинців невидимими й непокараними! Ми на вашому боці, дайте нам знати – і ми підхопимо ініціативу»», – зазначив начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

У процесі розробки інструменту Український фонд «Благополуччя дітей» провів опитування підлітків, яке виявило, що 57% респондентів, стикаючись із небажаним контентом, не скаржилися на нього. Основними відповідями стосовно причин цього вибору були такі: «Це не моя справа»(46%) та «Я не вірю, що на мою скаргу ефективно відреагує поліція»(25%).

Координаторка проєкту Олена Шипіленко зазначила, що команда розробників була вражена таким результатом дослідження: «Це спонукало нас розширити первинну задачу /…/ Тому Unsee – це не просто спосіб поскаржитися чи повідомити поліцію про порушення. Це канал звʼязку з дорослими (психологами, соціальними працівниками та поліцейськими), які уважно вислухають, дадуть пораду й заспокоять, а якщо є склад злочину – то відкриють справу».

Чат-не-бот Unsee працює в Telegram і доступний для завантаження за посиланням: @Unsee_nebot.

Дізнатися більше:

Пресреліз

euneighbourseast.eu

,

до початку