Кадрі Сімсон і Герман Галущенко в центрі Києва, на виставці знищеної російської бойової техніки
(фото: Європейська комісія)
Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон відвідала Україну, щоб обговорити з президентом Володимиром Зеленським, міністром енергетики Германом Галущенком і міжнародними партнерами негайну конкретну підтримку її потерпілого від агресії Росії енергетичного сектора. Невпинні і свідомі дії Росії проти енергетичної інфраструктури України протягом останніх тижнів і місяців вплинули більш ніж на 30% енергетичної системи країни.
«У своїй війні проти України Росія перетворила енергетику на поле бою. І на цьому полі бою ЄС воює разом із Україною. Росія навмисно націлена на українську енергетичну інфраструктуру, щоб збільшити людські страждання з наближенням зими. Наш головний пріоритет — захистити мільйони сімей в Україні від холоду й темряви. Нам потрібні спільні зусилля урядів, установ і приватних компаній у ЄС і за його межами, щоб збільшити підтримку, яку ми вже надаємо» — Кадрі Сімсон, єврокомісарка з питань енергетики, під час візиту до Києва.
Європейський союз, разом із державами-членами і приватними компаніями, поставив в Україну енергетичне обладнання на випадок надзвичайних ситуацій на мільйони євро, але рівень підтримки має бути збільшений через ескалацію нападів Росії. Окрім необхідного обладнання, 25,5 мільйонів євро було виділено для задоволення найнагальніших потреб через Фонд енергетичної підтримки України, який створила Європейська комісія разом із європейською Енергетичною спільнотою. Найближчими днями Єврокомісія, Міністерство енергетики України й Енергетична спільнота почнуть цілеспрямовану кампанію мобілізації подальшої підтримки з боку приватного сектору.
Цей візит відбувся напередодні зимового сезону й менш ніж через тиждень після того, як Європейська комісія і «Група семи» промислово розвинених країн закликали до міжнародного «плану Маршалла для України», який мав би прокласти шлях до негайної і сталої відбудови країни.
У Києві єврокомісарка Кадрі Сімсон зустрілася з президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити останні події і те, як ЄС може очолити міжнародні зусилля задля ремонту й відновлення української енергетичної інфраструктури. Вона також узяла участь у першому засіданні Міжнародної енергетичної консультативної ради для України (IEAC4U), новому форумі, який міністр Герман Галущенко анонсував на зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Празі в середині жовтня. IEAC4U допоможе координувати зусилля всіх країн-учасниць і надасть технічну допомогу, яка відповідала б потребам України, із використанням можливих пожертв.
Цей візит також був можливістю для єврокомісарки Сімсон співголовувати в енергетичному діалозі високого рівня між Україною й ЄС разом із міністром енергетики Галущенком, у якому розглядалися нагальні потреби української енергетичної системи і ситуація з безпекою постачання, а також відбудова і декарбонізація української енергетичної системи. На зустрічі єврокомісарка повідомила, що на відновлення пошкоджених російськими окупантами лабораторій на Чорнобильській атомній електростанції виділено 13 мільйонів євро і що ЄС має намір спрямувати через Міжнародне агентство з атомної енергії ще 3,5 мільйони євро на підтримку України в цьому секторі.
Єврокомісарка також зустрілася з депутатами Верховної Ради і провела обговорення з представниками «Укренерго» й інших українських енергетичних компаній.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року