Передача Україні мільйона артснарядів, які ЄС зобов’язався поставити за рішенням у березні, залишається амбітною політичною метою, тож Євросоюз звернеться до країн-членів з проханням прискорити оборонне виробництво та збільшити обсяги постачання боєприпасів для України.
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони) заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У питанні про боєприпаси, імплементація продовжується, це триваючий процес. Ми орієнтуємося на ці три «треки», які були погоджені весною країнами-членами. Поставка 1 мільйона боєприпасів залишається політичною метою, яку ми зафіксували. Це амбітний намір, але він залишається нашою метою. І ми будемо продовжувати підштовхувати до нього, робити все і кожного дня, з метою доставляти боєприпаси швидше й більше», – сказав Жозеп Боррель.
Він нагадав, що за підсумками першого «треку» країни-члени ЄС за рахунок власних запасів та шляхом переорієнтації вже зроблених оборонних замовлень, поставили Україні вже більше 300 тисяч снарядів. При цьому, за словами Високого представника ЄС, європейська оборонна промисловість дуже багато експортує, тож він просив країни-члени переспрямувати ці потоки та переглянути пріоритети, з метою надати пріоритет виробництву снарядів саме для України. Теж саме стосується й наявних запасів, які ніколи не бувають статичними – частина з них використовується, потім відбувається поповнення. Тож країни-члени мають зважити на можливість подальшого використання власних резервних спроможностей у цьому сенсі, зауважив Боррель.
«За спільним замовленням, яке ми провели через Європейське оборонне агентство, а також через держав-лідерів, зокрема, через Францію й Німеччину, у промисловості вже були замовлені, принаймні, 180 тисяч снарядів, що були вже законтрактовані та мають бути доставлені у 2023-2024 роках. Я наполягаю, що це є робочим процесом, і ці цифри будуть зростати, оскільки є простір для більшої кількості замовлень», – наголосив Жозеп Боррель.
Він зауважив, що європейська промисловість, за даними Єврокомісії, має спроможності виробити 1 мільйон снарядів на рік, але частина з цієї кількості має бути експортована до третіх країн.
«Відповідно до інформації єврокомісара Тьєррі Бретона, ЄС має спроможність виробити 1 мільйон снарядів протягом року. Але це не означає, що ми матимемо цей мільйон пострілів вже до березня. Ймовірно, ми не матимемо їх до березня. Але це також залежить від того, як швидко промисловість буде реагувати на наші замовлення. Якщо промисловість має можливість їх (снаряди – ред.) виробити, це справа країн-членів – розмістити відповідні замовлення, щоб прискорити виробництво. Тож ми говоримо про різні етапи цього процесу», – зазначив Високий представник ЄС.
Боррель зауважив, що для нарощування власних спроможностей європейська оборонна промисловість має отримати чіткий горизонт замовлень та їх передбачуваність, що ЄС очікує також від промисловості. У цьому контексті Акт з прискорення виробництва боєприпасів (ASAP) вже розглядається промисловістю як позитивний внесок у збільшення європейської виробничої спроможності.
«Разом з Єврокомісаром Бретоном ми будемо підштовхувати до цього далі. На середньострокову перспективу, ми представимо Стратегію для європейської оборонної індустрії, і зробимо це вже на початку наступного року», – додав Високий представник ЄС.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувалася Рада ЄС із зовнішніх відносин (на рівні міністрів оборони). Одним із головних питань, що розглядали європейські міністри, було продовження та збільшення надання військової допомоги для України у її боротьбі проти російського вторгнення.
Медіа, Публікації
-
На розвиток Чорнобильської зони відчуження Україна отримає 7 млн євро
-
листопад 2024 року
-
ЄБРР надає 267 млн євро на розвиток ключового автомобільного сполучення між Україною та ЄС
-
Євроcоюз високо оцінив відданість України процесу реформ у висновках щодо розширення ЄС
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»