Skip to main content

Можливості отримання фінансування ЄС для проєкту вашої ОГС!

ЄС надає фінансування організаціям громадянського суспільства в усіх секторах та регіонах України. Окрім секторальної взаємодії, важливим пріоритетом співпраці ЄС із громадянським суспільством в Україні є нарощування потенціалу для низових, малих та середніх організацій.

Нижче наведено ключові джерела фінансування ЄС для ОГС в Україні, включаючи портали прямого фінансування ЄС, локалізовані грантові схеми та програми субгрантування стратегічних партнерів тощо.

Де знайти інформацію?

Головним джерелом інформації завжди є центральний інформаційний портал ЄС, де ви знайдете можливості фінансування та тендери – Портал фінансування та тендерів ЄС (EU Funding & Tenders Portal (europa.eu). Ми рекомендуємо зацікавленим особам регулярно перевіряти тут можливі варіанти. На цьому порталі доступні всі можливості фінансування з різних програм ЄС: двостороннє фінансування ЄС для України (з 2024 року з так званого Механізму Ukraine Facility), регіональних програм громадянського суспільства Східного партнерства, глобальних інструментів з прав людини та громадянського суспільства та багатьох інших.

Організації, що фінансуються ЄС та керують програмами малих грантів у різних секторах, пропонують більш локалізовані можливості фінансування для ОГС. Для поширення інформації про такі можливості ми використовуємо наш веб-сайт EU4Ukraine, сторінку Представництва ЄС у Facebook, а також хаб для ОГС EU Prostir. Ви також можете знайти можливості фінансування в Ресурсному центрі «Гурт». Звичайно, партнери, які керують такими схемами, також публікують їх через свої канали та в своїх соціальних мережах.

Які організації?

Зокрема, з питань нарощування потенціалу для українських НУО, Представництво ЄС працює зі Стратегічними партнерами ЄС з розвитку потенціалу для ОГС в Україні, які керують програмами субгрантування для менших організацій:

Інші програми ЄС реалізують механізми субгрантування на секторальному рівні, наприклад, для боротьби з корупцією, а також у сферах культури, бізнесу або ЗМІ. Ось контактна інформація деяких з поточних проектів:

Європейський фонд підтримки демократії (EED) може надавати консультації новим та низовим заявникам, яких він відбирає протягом усього процесу подання заявок та реалізації: apply.democracyendowment.eu/

«Дім Європи II» — це програма, що фінансується ЄС, яка надає субгранти для суб’єктів громадянського суспільства, культурних установ, ЗМІ та фізичних осіб. Програма регулярно оголошує конкурси, спрямовані на відновлення інфраструктури, міжнародні обміни, переклади, створення медіаконтенту, національні проекти, стипендії та резиденції: houseofeurope.org.ua/en.

«Креативна Європа» – це загальноєвропейська програма, що пропонує численні можливості отримання грантів для українських організацій та фізичних осіб. Програма пропонує десятки різноманітних можливостей фінансування за напрямами «Медіа», «Культура» та «Міжсекторальний». Для отримання фінансування організація має знайти партнерів в інших європейських країнах: culture.ec.europa.eu/funding/calls.

Рада Європи (РЄ) у партнерстві з ЄС реалізує проект під назвою «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні». Інформацію про доступне фінансування можна знайти за адресою: coe.int/en/web/kyiv/news-event/news.

У сфері навчання та підтримки варто розглянути регіональний Фонд громадянського суспільства, що фінансується ЄС. Він пропонує тренінги та інші можливості для ОГС (eapcivilsociety.eu/), а також невеликі гранти для учасників своїх програм.