Skip to main content

Онлайн-курси для журналістів та медіапрацівників від EU4Independent Media

Проєкт EU4Independent Media, фінансований ЄС, запустив серію онлайн-курсів для журналістів та працівників медіа.

Ініціатива спрямована на сприяння стійкості незалежного медіасектору у країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова й Україні.

Онлайн-ресурси допоможуть удосконалити управлінські й редакційні навички та підтримають журналістів, що працюють у політично та економічно складних умовах, з особливим акцентом на репортерах, які висвітлюють війну Росії проти України.

Наприклад, Кріс Бут, колишній керівник Бі-Бі-Сі в Москві та Бі-Бі-Сі в Багдаді, розробив онлайн-курс щодо репортажів про війну та оцінки ризиків. Ви дізнаєтеся, як максимізувати якість репортажів, мінімізуючи ризик заподіяння шкоди оточуючим і самим журналістам.

Курс «Оцінка ризиків» – це комплексний посібник з оцінки ризиків, коли персонал редакції працює у ворожому середовищі й висвітлює військові конфлікти та війни.

Курс «Управлінський комплект» – це ресурс для підтримки редакторів у незалежних новинних організаціях. Курс розробили Зої Портер, незалежна консультантка відділу новин із Великобританії, та Наталія Мумладзе, директорка відділу новин Palitra Media із Грузії.

Крім цього, нещодавно було опубліковано курс щодо редакційних рекомендацій від Міранди Герст, викладачки журналістики в Единбурзькому Нейпірському університеті. За допомогою цього ви зрозумієте, чому редакційні вказівки важливі та як вони допомагають у роботі.

Курси розміщено на сторінці «Медіа» веб-сайту EU NEIGHBOURS east, де можна знайти інформацію про інші фінансовані ЄС можливості для ЗМІ, зокрема навчання, фінансування і гранти, а також останні новини й історії, медіадослідження та звіти.