Skip to main content

Новий проєкт ЄС та гранти для громадського сектору

Український громадський сектор швидко відреагував на безліч проблем, які спричинила війна, і включився у їх вирішення. Проте громадським організаціям доводиться адаптовуватися до викликів, опановувати нові компетенції та сфери діяльності. Водночас місцеві громадські організації (ГО) добре знають контекст і проблеми, з якими зараз стикаються їхні цільові аудиторії.

Щоб підтримати такі організації, Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для організацій громадянського суспільства (ОГС), що надають комплексну підтримку внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та громадам, що їх приймають, в умовах війни.

Конкурс грантів триває в межах проєкту «Фенікс», який реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Завданнями грантової програми є:

 1. Посилити спроможність ОГС реагувати на виклики у роботі з потребами ВПО та громад, що їх приймають.
 2. Підтримати відновлення діяльності релокованого малого та мікробізнесу.
 3. Стимулювати соціальну реінтеграцію ВПО.

Види діяльності в межах грантової програми можуть передбачати такі (не обмежуючись ними):

 • створення або посилення партнерств, зацікавлених ОГС та місцевої влади задля вирішення місцевих проблем та викликів воєнного часу;
 • заходи, що сприяють соціальній інтеграції та реабілітації внутрішньо переміщених осіб, в тому числі допомога із працевлаштування, менторська та психологічна підтримка;
 • розроблення та впровадження дієвих моделей відновлення роботи релокованого малого та мікробізнесу, в тому числі соціального підприємництва;
 • заходи, що сприяють залученню ВПО та інших вразливих груп населення до вирішення проблем громад;
 • проведення досліджень, розроблення програм та політик, що сприятимуть зміцненню потенціалу місцевих та переміщених ОГС та громад, що приймають.

!

Звертаємо увагу, що в межах цього конкурсу не можуть бути підтримані закупівля, транспортування й розподіл гуманітарної допомоги (в тому числі продовольчих та непродовольчих товарів, медикаментів тощо) та допомоги військовим.

Грантова програма є частиною заходів розвитку громадських організацій для посилення їхньої стійкості в умовах війни. Відібраним за конкурсом партнерським організаціям буде запропоновано розвиток організаційної спроможності та онлайн-курси. Подаючи заявку на грантовий конкурс, організації зобов’язуються до участі в навчальних та інформаційних заходах проєкту “Фенікс”.

Участь у конкурсі можуть взяти ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки) та інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбуткової організації.

До розгляду не приймають заявок від фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій.

До участі у конкурсі не допускаються організації, що перебувають у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.

До участі в конкурсі особливо запрошуємо: організації з розвитку підприємництва; організації, які сприяють психосоціальній адаптації ВПО, дітей та інших вразливих груп; молодіжні та волонтерські організації; об’єднання з невеликих громад та сіл, а також організації, що представляють інтереси незахищених верств населення.

Усі заявки, подані на конкурс, розглядатимуться та оцінюватимуться незалежною комісією експертів на основі таких критеріїв відбору:

 • Відповідність запланованої діяльності умовам конкурсу.
 • Реалістичність проєкту, чітка ідентифікація ризиків.
 • Розуміння потреб бенефіціарів та масштаб їх охоплення.
 • Потенціал членів організації та залучених фахівців.
 • Попередній досвід організації у реалізації подібних проєктів.
 • Обґрунтованість бюджету.

Мінімальний розмір гранту: 400 000 грн
Максимальний розмір гранту: 800 000 грн
Очікувана тривалість проєктів: до 6 місяців
Очікуваний початок діяльності: червень 2023 року

В межах грантової програми планується підтримати орієнтовно 20 організацій.

Як подати заявку?

Необхідно заповнити та надіслати:

 1. Аплікаційну форму. З рекомендаціями щодо заповнення форми можна ознайомитись за цим посиланням.
 2. Логічну модель.
 3. Бюджет.

Фонд Східна Європа зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проєктних заявок не відповідатиме умовам конкурсу.

Будь ласка, зверніть увагу, що:

 • заявка має бути подана українською мовою;
 • перелік витрат, які не можуть бути підтримані Фондом, міститься у шаблоні Бюджету проєкту;
 • заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною поштою;
 • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
 • поданих заявок не повертають і не рецензують.

Останній термін подання заявок: 23:59 23 березня 2023 року

Результати конкурсу будуть оголошені у червні 2023 року

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти Phoenix@eef.org.ua із зазначенням у темі листа: «Заявка на конкурс грантів».

Запитання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати на електронну адресу Phoenix@eef.org.ua