Skip to main content

Підтримка мікропідприємств-стартапів для ВПО та постраждалих від війни

29/07/2022

Лабораторія соціальних проектів» оголошує конкурс заявок на підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих від війни українців у відкритті власної справи.

Підтримка надається в межах проєкту BackHomeUA, який фінансується ЄС і покликаний сприяти поверненню та адаптації українців у нових приймаючих громадах та громадах, які постраждали від окупації чи воєнних дій.

Організація сприяє створенню нових робочих місць шляхом розвитку підприємництва, надання мінігрантів, юридичної та маркетингової підтримки, сприяння переговорам з місцевою владою, пошуку тимчасового житла тощо.

Проєкт зосереджений на двох групах бенефіціарів:

  • ВПО або біженці, які повертаються з-за кордону та стають ВПО, оскільки не можуть жити вдома через воєнні дії, окупацію чи руйнування;
  • мешканці деокупованих або постраждалих від бойових дій населених пунктів, які зазнали людських чи матеріальних втрат.

Для першої групи пріоритетом є адаптація до нового місця: пошук роботи та житла, соціальна інтеграція в нову громаду. Викликом для другої групи є адаптація до нових обставин, коли втрачаються джерела доходу, житло пошкоджене тощо.

Проєкт BackHomeUA підтримає обидві групи, допомагаючи їм стати мікропідприємцями через відкриття магазину одягу, мініпекарні чи дитячого клубу. ВПО отримають підтримку за умови готовності працювати підприємцями на новому місці не менше одного року.

Обов’язковою умовою для отримання підтримки є реєстрація підприємця. Учасники матимуть право на мінігрант, розмір якого коливається від 500 до 2000 євро. Крім того, бенефіціари отримають консультації щодо розробки бізнес-плану та організаційну, юридичну і маркетингову підтримку.

Основними критеріями відбору заявок є підприємницька мотивація, бажання навчатися та оволодівати новими навичками, розуміння інвестиційних потреб бізнесу та попиту громад на запропоновані види мікробізнесу.

Кандидати повинні заповнити форму, щоб подати заявку. Заявки розглядаються на постійній основі.

Перший етап проєкту триватиме до 31 грудня 2022 року. Для отримання більш детальної інформації про проект відвідайте сторінку у фейсбуці.

,