Skip to main content

Прямуємо разом: посилення громадянського суспільства для відновлення громад та інтеграції до ЄС

Опис
Програма має на меті підвищити стійкість й потенціал українського громадянського суспільства для зміцнення його ролі у процесах відновлення та соціально-економічного розвитку. Основна увага приділятиметься розширенню можливостей громадських організацій (ГО) для більш активної участі у відбудові громад, які постраждали від війни, та сприяння інтеграції України до Європейського Союзу. Завдяки фінансовій підтримці, стимулюванню інновацій і співпраці, проєкт надаватиме ГО інструменти й навички, необхідні для лобіювання політик, впровадження проєктів відновлення та ефективної взаємодії з місцевими та національними органами влади.
Конкретні цілі
Головна мета — сприяти зміцненню стійкості та спроможності українського громадянського суспільства, посилити його роль у процесах відновлення й соціально-економічного розвитку.
Ця мета буде досягнута за допомогою трьох конкретних цілей:

1. Збільшення участі громадськості та залучення ГО до процесів відновлення
2. Покращення можливостей ГО брати участь у процесах соціально-економічного розвитку
3. Сприяння участі ГО у процесах вступу до ЄС на національному та місцевому рівнях.
Очікувані результати
Для посилення участі громадськості та залучення ГО до процесів відновлення, заплановані такі активності:
• Програма малих грантів, що розширить можливості місцевих ГО завдяки фінансовій підтримці проєктів з відновлення та адвокації. Вона покращить їхні можливості для відновлення громади й встановлення ефективної співпраці між громадянським суспільством та місцевими органами влади. Місцеві ГО впровадять до 20 проєктів відновлення в громадах і проведуть до 20 адвокаційних кампаній в регіонах, що буде значним внеском у процес реконструкції й сприятиме зміцненню партнерства між громадянським суспільством та урядом.
• Акселераційна програма допоможе майже 10 ГО розробити корисні civic tech рішення і покращить співпрацю між ГО, експертами й місцевими громадами.

Щодо посилення спроможності громадських організацій заплановані такі активності:
• Майже 20 діагностичних сесій з питань управління проєктами, які допоможуть ГО оцінити внутрішні практики управління проєктами й розробити плани їх покращення.
• 60 ГО відвідають тренінги, отримають менторську підтримку, що покращить їхній потенціал у сферах управління проєктами й моніторингу та оцінювання.
• Вийде два нові курси на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло.
• 10 ОГС отримають гранти інституційної підтримки для покращення своїх фінансових, адміністративних, комунікаційних та ІТ-можливостей, а також модернізації технічних засобів.
• Зусилля будуть направлені на зміцнення стійкості мережі ГО під час війни завдяки покращенню продуктивності, комунікаційних стратегій та впровадженню відповідних ІТ-рішень і технічної підтримки.

Сприяння участі ГО у процесах вступу до ЄС на національному та місцевому рівнях:
• Розроблення документів та аналітичних звітів.
Організація премії для українських ГО щодо сприяння вступу України до ЄС на місцевому рівні.
• Надання підтримки Європейському інтеграційному хабу, створеному Офісом віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, для покращення координації між Урядом України, громадянським суспільством, представниками великих компаній та парламентарями
Карта проекту
ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ
Україна
Пріоритетний напрям:
Партнерство, що створює
Піднапрямок:
Економіка та торгівля
Тема:
Громадянське суспільство
Статус проекту:
Триває
Початок:
22.11.2024
Кінець:
21.05.2027
Соціальні мережі:

Номер проекту ЄС:
458-520
до початку