Skip to main content

Fusionfonia_Музика української землі

Музична культура – особлива складова культурного коду українського народу. Попри війну українські митці за підтримки ЄС продовжують творити, майстерно поєднуючи в своїх творах потужні давні традиції та новаторські підходи. І їхня музика у багатоголоссі сучасного світу звучить потужно й неповторно.

Російська війна не зупинить українську культуру

#РазомТворимо

Про проєкт

Музична культура кожної нації така ж унікальна, як і народний одяг, традиції, мова, звичаї. Разом із цим, вона є інтегральним елементом світової музичної скарбниці, з якої у різні часи та в різні способи набувала інструментарій та стилістику, і в яку віддає свої безцінні набутки упродовж століть.

Український музикант і композитор Іван Тараненко розпочав свій авторський проєкт «Fusionfonia_музика української землі» завдяки допомозі своїх польських колег, у співпраці зі студією комп’ютерної музики у Вроцлаві. А наданий Євросоюзом грант мобільності в межах програми EU4Culture дозволив митцеві завершити роботу над ним. Іван Тараненко представив проєкт у листопаді 2022 року на фестивалі Euphonie у Варшаві (Польща) у співпраці з Tonus Finalis Ensemble та Варшавським філармонічним оркестром. Робота над партитурою передбачала створення нових музичних епізодів і оркестровку раніше написаних творів. Презентація цього проекту сприяла позитивному резонансу української музичної культури в Європі. Спільно із європейськими партнерами Іван Тараненко планує у найближчий час організувати промо-тур свого проєкту країнами ЄС для просування української сучасної музичної культури в Європі та світі.

Часові рамки проєкту:  липень – серпень 2022 року

Програма ЄС, у межах якої підтримано проєкт

EU4Culture – програма, що фінансується ЄС та має на меті надання підтримки сектору культури та креативних індустрій у країнах Східного партнерства задля економічного зростання й соціального розвитку регіону. У межах програми українські митці можуть отримати гранти мобільності для виїзду і тимчасового (до 60 днів) перебування в країни ЄС задля реалізації спільних проєктів із європейськими партнерами.

Проєкт реалізував

Композитор та піаніст Іван Тараненко (м. Київ) — сучасний український композитор, виконавець, педагог, член Національної спілки композиторів України, секретар правління НСКУ, лауреат численних національних та іноземних премій, генеральний директор Міжнародного фестивалю-конкурсу академічної та сучасної музики «Фарботони». Починаючи з 2014 року, особливу увагу приділяє розвитку і просуванню проєкту «Музика української землі» у ф’южн-стилістиці (поєднання джазу, фольку, року, академічної та електронної музики, різноманітних тембральних поєднань), який був започаткований композитором у 2000 році.

http://ivantaranenko.com.ua
https://www.facebook.com/IvanTaranenkoMusClub
https://www.youtube.com/watch?v=rKh6SvLDwoI