Несемо світло разом – до понад 20 мільйонів LED-ламп, які отримали громадяни України за Всеукраїнською програмою обміну ламп розжарювання на сучасні світлодіоди, юридичні особи додали ще мільйон, допомагаючи заощаджувати тисячі кіловат безцінної для України електроенергії.
Європейський Союз разом з Україною вживає необхідні заходи для відновлення та посилення стійкості української енергосистеми, надаючи всебічну підтримку на всіх рівнях. Обмін ламп – один з таких кроків, здатних зберегти енергію та тепло, тож свідоме енергоспоживання має стати усвідомленою нормою для кожного українця.
Від старту Програми обміну старих ламп на енергоощадні до неї долучились мільйони українців, які обміняли понад 20 млн ламп, а віднедавна ця можливість стала доступною і для юридичних осіб. За короткий проміжок часу ОСББ, медичні заклади, школи, заклади культури та спорту замінили старі лампи на понад 1 млн енергозберігаючих ламп. Найбільш активно юридичні особи обмінюють лампочки у Чернігівській, Житомирській та Рівненській областях.
Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова підкреслила: «Європейський Союз докладає усіх зусиль, аби Україна подолала енергетичні виклики наступної зими. Черговий мільйон сучасних LED-ламп, які працюватимуть в школах, лікарнях, спортивних комплексах, закладах культури, ОСББ разом з понад 20 мільйонами ламп, які вже освітлюють оселі українців, – це потужна сила, суттєве заощадження енергоресурсів. Минулої зими російські обстріли пошкодили енергосистему, тому кожен кіловат, збережений українцями з допомогою LED-ламп і ощадного енергокористування, – це внесок у стійкість країни. Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною. Разом переможемо.»
За підрахунками фахівців, перехід на сучасний тип ламп знизить споживання електроенергії на 7-10% в моменти пікового навантаження. Це допоможе суттєво скоротити дефіцит електроенергії в системі.
Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила:«Програма обміну ламп спрямована на зниження навантаження на вітчизняну енергосистему. Особливо це актуально в зимовий період, коли споживання електроенергії збільшується. Ми вдячні всім тим, хто вже долучився до урядової ініціативи і своїми діями підтримав енергетичний фронт країни. Нагадаю, що громадяни обміняли вже більше 20 млн ламп.»
Тих же, хто ще не встиг долучитись до обміну старих ламп на нові світлодіодні, закликаємо не зволікати. Адже зима вже близько. І розумне використання енергоресурсів знову стає максимально актуальним питанням для стабільної роботи української енергосистеми.»
Правила і норми заміни ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи залишаються без змін.
Юридичні особи можуть обміняти:
- по 3 лампи на 10 кв. метрів в аудиторіях, процедурних палатах, приміщеннях житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;
- по 2 лампи на 10 кв. метрів для місць загального користування.
Для обміну необхідно відправити запит на потребу отримання LED-ламп через портал Дія, дотримуючись наведених нижче кроків:
- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
- перевірити інформацію щодо підприємства;
- перейти у розділ «Послуги», обрати «Обмін ламп» та заповнити форму запиту;
- вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт, та в рамках ліміту обрати кількість і типи ламп;
- поставити відмітку про згоду надати на обмін таку саму кількість ламп розжарювання;
- зазначити місцезнаходження підприємства;
- перевірити та підтвердити дані щодо сформованого запиту;
- підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.
Після подання заявки протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефону та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп.
Нагадаємо, що також триває Програма обміну ламп для населення, і приватні особи можуть обміняти до 5 ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних. Програма діє в 23 обласних центрах України та в 120 районних населених пунктах. Отримати енергозберігаючі лампочки можна у відділеннях Укрпошти.
Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.
Контактна особа:
Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com, +38 067 501 11 83
Медіа, Новини, Пресрелізи
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів