10 млн ламп за програмою ЄС та Уряду обміняли українці по всій країні

08/03/2023

Від початку дії програми 30 січня 2023 року понад 2 мільйони українців скористалися можливістю замінити застарілі лампи розжарювання на енергоощадні. Через відділення Укрпошти вони вже обміняли 10 мільйонів LED-ламп і у такий спосіб долучилися до підтримки енергетичного фронту України.

Після місяця від початку Всеукраїнської програми безкоштовного обміну ламп розжарювання, впроваджуваної Урядом та ЄС, до неї приєднались понад 2 мільйони українців, обмінявши 10 мільйонів ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодів у відділеннях Укрпошти.

Програма з обміну ламп стартувала в обласних центрах, а також у Краматорську, Покровську та Кривому Розі. Згодом до цих населених пунктів приєднались інші міста та смт по всій країні, крім тимчасово непідконтрольних Україні територій. З 25 лютого обмін лам став доступним і для мешканців сіл. Тепер по всій Україні у відділеннях Укрпошти громадяни можуть обміняти по 5 старих ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних. Обмін здійснюється як у стаціонарних відділеннях Укрпошти, так і у пересувних відділеннях поштового зв’язку у 23 тис. населених пунктів України. Це стало можливим завдяки тому, що Укрпошта має найбільшу мережу відділень по всій країні та виступає логістичним партнером програми.

В рамках програми підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту ЄС вже надав Україні 35 млн LED-ламп і ще 5 млн ламп профінансувала Франція.

Щоб заощадити електричну енергію та підтримати енергетичний фронт, українці масово доєднались до програми обміну ламп. У такий простий спосіб кожне домогосподарство може у 8 разів зменшити споживання електричної енергії.

«10 мільйонів лампочок українці обміняли від старту програми місяць тому. Обсяг заощадженої енергії вже дорівнює потужності роботи однієї з київських ТЕЦ. Це вагомий внесок у стабілізацію енергетичної системи після російських атак», – сказав Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

Станом на 3 березня, на Київщині та Дніпропетровщині кількість обмінів подолала позначку в 1 млн, на Львівщині – 840 тис., Харківщині – 610 тис., Одещині – 600 тис., Вінниччині – 590 тис.

Українці можуть подати заявку на обмін старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи у застосунку Дія і отримати їх в одному з відділень Укрпошти. Обміняти лампи у відділеннях Укрпошти можна і без попередньої реєстрації у застосунку – в такому разі лампи обміняють лише за їх наявності. Зверніть увагу: мешканці сіл з населенням менше 2 000 людей можуть обміняти лампи лише у відділенні Укрпошти без попередньої реєстрації в Дії.

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних.
© Європейський Союз,