12 березня єврокомісар із питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич взяв участь у спеціальному заході в німецькому аеропорту Кельн/Бонн, щоб зустріти 1000-го українського пацієнта, переведеного для отримання медичної допомоги в Німеччині.
Медичні евакуації координуються та фінансово підтримуються через Механізм цивільного захисту ЄС.
У березні 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну ЄС створив схему медичної евакуації. Наразі 3 156 українських пацієнтів, важкохворих чи постраждалих внаслідок війни, було перевезено для лікування до медзакладів 22 країн Європи. На сьогодні ця операція є найбільшою ініціативою з медичної евакуації, що координується Координаційним центром реагування на надзвичайні ситуації Європейської комісії.
Минулого місяця ЄС та Норвегія домовилися про продовження співпраці щодо забезпечення регулярних авіарейсів медичної евакуації з Центру медичної евакуації ЄС у польському місті Жешув до пунктів призначення по всій Європі.
Дізнатися більше:
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі