Європейський Союз профінансував закупівлю і постачання сучасного ІТ обладнання та програмного забезпечення для Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Загальна вартість обладнання склала близько 2 млн євро. Закупівля здійснювалася за сприяння проєктів технічної допомоги, що фінансуються ЄС, зокрема Проєкту «Подальша підтримка у погодженні українського законодавства, контролю та поінформованості із законодавством ЄС у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин, фітосанітарії» (EU4SaferFood).
«Європейський Союз продовжує надавати всебічну підтримку Мінагрополітики та Держпродспоживслужбі, в т. ч. і закупівлею цього обладнання, аби допомогти їм ефективніше виконувати свої державні функції. Серед закупленого – потужне апаратне обладнання для Державного аграрного реєстру Мінагрополітики та для нового навчального центру для державних службовців Держпродспоживслужби. Ми також оновили парк офісної техніки, як-то комп’ютери, ноутбуки, програмне забезпечення, мережеве обладнання, багатофункціональні пристрої, та потурбувалися про надійне резервне копіювання даних та їх відновлення у разі надзвичайних ситуацій», – зазначив Крістіан Бен Хелл, аташе з питань сільського господарства, Керівник сектору сільського господарства, рибальства, лісництва і безпечності харчових продуктів Представництва ЄС в Україні.
Завдяки новому обладнанню та програмному забезпеченню:
- Мінагрополітики зможе значно збільшити та модернізувати дата-центр, а також забезпечити стабільну роботу Державного аграрного реєстру – платформи, створеної міністерством за підтримки ЄС для реєстрації фермерських господарств в Україні та прозорого залучення і розподілу різних видів фінансової та технічної допомоги для аграрного сектору;
- Держпродспоживслужба зможе розпочати та підтримувати роботу нового навчального центру для фахівців у галузі ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та санітарно-фітосанітарних заходів. Навчальний центр створюється для безперервного професійного розвитку спеціалістів Мінагрополітики та Держпродспоживслужби за підтримки Проєкту EU4SaferFood на базі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві.
Довідкова інформація:
Проєкт «Подальша підтримка у погодженні українського законодавства, контролю та поінформованості із законодавством ЄС у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин, фітосанітарії» (EU4SaferFood) фінансується Європейським Союзом. Його основна мета – допомогти Україні: 1) розробити та впровадити ключові реформи на основі права ЄС у сферах безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин, а також фітосанітарії; 2) вдосконалити українську систему державного контролю у цих сферах для забезпечення узгодженості зі стандартами ЄС. Основні бенефіціари: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Проєкт триває з березня 2024 року до листопада 2025 року. Бюджет Проєкту – 1 999 885 євро. Цей Проєкт є продовженням попереднього Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood) /2019 – 2024 рр./
За додатковою інформацією звертайтеся до Ірини Проценко: i_protsenko@ukr.net або за тел. +38 067 2092723
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові