Skip to main content

Жозеп Боррель відвідав навчальний центр Консультативної місії ЄС в Україні

08/02/2024

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель відвідав навчальний центр Консультативної місії ЄС (КМЄС) під час візиту до Києва 6 лютого. Він був присутнім на навчаннях, які місія проводить для поліції з метою відновлення контролю українських сил над звільненими територіями.

За словами Борреля, місія навчає понад 150 співробітників Нацполіції та Нацгвардії, які згодом передадуть знання тренерам, щоб поділитися ними з тисячами українських силовиків.

«Їм доводиться стикатися зі складними ситуаціями, як, наприклад, масові поховання і сповіщення родичів. І це не жарт, – сказав Боррель. – Це те, для чого потрібно мати відповідні психологічні навички, щоб уникнути травматичних психологічних ситуацій для сімей. Вони також повинні дбати про знайдені пастки, бомби, приховані міни, [які] росіяни залишили, коли відступали».

Минулого тижня Боррель оголосив, що ЄС навчатиме ще 20 тис. українських солдатів у межах військової підтримки ЄС, довівши загальну кількість підготовлених військових до 60 тис. до кінця літа.

Дізнатися більше:

Прес-реліз