Оскільки війна Росії проти України продовжує спустошувати країну, Європейська Комісія сьогодні оголосила про виділення нової гуманітарної допомоги у розмірі 148 мільйонів євро для підтримки постраждалих від війни. За оцінками, 12,7 мільйона людей потребують термінової допомоги, і це нове фінансування є життєво важливим для надання необхідної підтримки, зокрема найуразливішим верствам населення в Україні.
Нове фінансування у розмірі 148 мільйонів євро продовжуватиме підтримувати життєво важливу гуманітарну допомогу як в Україні, так і в Молдові, а загальна сума гуманітарної допомоги, виділеної Європейською комісією, перевищить 1,1 мільярда євро. З нового пакету:
- 140 мільйонів євро виділено на гуманітарні проєкти в Україні. Ці кошти будуть спрямовані на надання надзвичайної допомоги, зокрема продуктів харчування, притулку, чистої води, медичної допомоги та засобів для захисту взимку. Ключові пріоритети включають підтримку вразливих груп населення у найбільш постраждалих регіонах сходу та півдня України.
- 8 мільйонів євро виділено на гуманітарні проєкти в Молдові. Підтримка буде зосереджена на допомозі українським біженцям та молдовським громадам, які їх приймають, з пріоритетом на грошову допомогу, доступ до критично важливих послуг, таких як охорона здоров’я та освіта, а також психосоціальну підтримку.
Сьогодні Аджа Лябіб, Комісарка ЄС із питань рівності, готовності та врегулювання криз, відвідує Україну, щоб посилити зусилля ЄС щодо надання критичної допомоги. Очікується, що під час візиту Комісарка Лябіб зустрінеться з ключовими українськими лідерами, зокрема з Президентом Володимиром Зеленським та високопосадовцями, , для обговорення нагальних гуманітарних проблем та стратегічного розподілу допомоги ЄС. Вона також зустрінеться з одержувачами гуманітарної допомоги ЄС та місцевими партнерами.
Перед прибуттям до Києва Комісарка Лябіб відвідала центр медичної евакуації ЄС у Жешуві, який допомагає з медичною евакуацією критично хворих пацієнтів з України та сусідніх країн в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Близько 4000 пацієнтів вже було переведено до європейських лікарень для лікування.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії ЄС координує свою найбільшу в історії операцію в рамках Механізму цивільного захисту ЄС, доставивши в Україну понад 150 000 тонн гуманітарної допомоги. ЄС також надав допомогу зі своїх резервів rescEU, включаючи генератори електроенергії, медичне обладнання, тимчасові притулки та водоочисні станції для України.
«У той час як Росія продовжує свою жорстоку війну у розпал зими, ЄС посилює свою підтримку, щоб забезпечити людей світлом і теплом. Наше нове фінансування в розмірі 148 мільйонів євро на гуманітарну підтримку є потужним доказом того, що ми стоїмо пліч-о-пліч з українцями у цей нелегкий час. Ми й надалі робитимемо все можливе, щоб допомогти тим, хто постраждав від цієї війни разом з усіма нашими партнерами та владою України. Ця війна загрожує всім нам. Ми повинні стояти разом у цей критичний для Європи момент», – заявила Комісарка ЄС із питань рівності, готовності та врегулювання криз Аджа Лябіб.
Для довідки
ЄС надає гуманітарну допомогу Україні з початку конфлікту у 2014 році, задовольняючи потреби вразливих верств населення. Після повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року, ЄС значно розширив свою діяльність у відповідь на безпрецедентні гуманітарні проблеми, спричинені війною. Триваюча агресія Росії продовжує серйозно загрожувати життю цивільного населення та завдавати значної шкоди критичній інфраструктурі, тож ЄС залишається глибоко стурбованим порушеннями Росією міжнародного гуманітарного права.
У відповідь ЄС мобілізував усі наявні ресурси для надання надзвичайної допомоги. Європейська Комісія на сьогодні виділила понад 1,1 мільярда євро на гуманітарну допомогу, в тому числі й сьогоднішні 148 мільйонів євро. З цих коштів 1,09 мільярда євро було виділено на гуманітарні програми в Україні, а 84 мільйони євро на підтримку українських біженців у сусідній Молдові.
Окрім гуманітарних операцій, ЄС координує свою найбільшу в історії операцію в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. До України було доставлено понад 150 000 тонн допомоги у натуральній формі, зокрема машини швидкої допомоги, пожежні машини, ліки, матеріали для притулків, генератори електроенергії та багато іншого.
ЄС також розгорнув власні резерви rescEU для додаткової підтримки в кризових ситуаціях. До України було надіслано генератори електроенергії, медичне обладнання, тимчасові притулки та спеціалізоване обладнання для протидії загрозам здоров’ю населення, таким як хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні.”
Більше інформації:
Гуманітарна допомога ЄС та операції з цивільного захисту в Україні
Новини
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі
-
ЄІБ надав 86 млн євро для захисту енергетичної інфраструктури України від російських атак
-
Доступ до життєво важливих вакцин для дітей покращено завдяки новим фургонам-рефрижераторам
-
Європейський Союз перераховує 65 мільйонів євро на шкільне харчування в межах бюджетної підтримки на суму 150 мільйонів євро для відновлення України
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво