«Креативна Європа»: Європейська комісія ухвалила рішення щодо підтримки митців України

14/09/2022

Європейська комісія оголошує спеціальний конкурс для України в рамках річної робочої програми «Креативна Європа» на 2023 рік. Загалом 5 мільйонів євро буде виділено на підтримку українських митців і культурних організацій у їхній власній країні або в будь-якій країні-учасниці програми задля сприяння повоєнному відновленню українського культурної та творчої галузей.

Комісар ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель підкреслила: «Культурне самовираження та доступ до культури є невід’ємними складовими нашого життя. Вони допомагають нам впоратися з травматичними наслідками подій, розвивати індивідуальну та колективну стійкість і дають нам інструменти для взаєморозуміння. Мені дуже приємно усвідомлювати, що ми можемо допомогти українцям, які через війну вимушено були переміщені в межах України або переїхали до однієї з країн-учасниць «Креативної Європи», отримати доступ до культури».

В рамках спеціального конкурсу буде відібрано три проєкти для фінансування, які керуватимуться консорціумами, створеними в країнах, асоційованих з програмою «Креативна Європа», а також українськими організаціями, які надаватимуть суб-гранти на невеликі ініціативи, що будуть реалізовуватися на початковому рівні. Конкурс буде відкритим до 29 листопада 2022 року.

Більше інформації про спеціальний конкурс доступно онлайн.

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,