Конференція ООН зі зміни клімату COP29 стартувала 11 листопада в Баку, Азербайджані, і триватиме до 22 листопада. На цьому заході Європейський Союз працюватиме з міжнародними партнерами, щоб досягти цілей Паризької угоди щодо обмеження зростання середньої глобальної температури до 1,5 °C.
«Зміна клімату залишається проблемою, яка не має кордонів і завдає все більшої шкоди життю та засобам існування в Європі та в усьому світі», – йдеться у пресрелізі Єврокомісії.
Єврокомісар з питань клімату Вопке Гукстра очолить переговорну групу ЄС на COP29. До нього приєднаються комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон і комісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Іліяна Іванова.
Що таке COP? Чому зміна клімату – така гостра глобальна проблема? І як ЄС сприяє розв’язанню цієї проблеми у країнах Східного партнерства? Перегляньте наші пояснювальні картки та спеціальну сторінку «Planet care» на вебсайті EU NEIGHBOURS EAST.
На COP29 сторони повинні забезпечити, щоб глобальні фінансові потоки відповідали цілям Паризької угоди шляхом встановлення нової колективної кількісної цілі з фінансування (NCQG). Наразі ЄС є найбільшим постачальником міжнародного кліматичного фінансування, виділивши 28,6 млрд євро у 2023 році та мобілізувавши ще 7,2 млрд євро приватного фінансування для підтримки країн, що розвиваються, у зменшенні викидів парникових газів і адаптації до наслідків зміни клімату.
Іншим важливим елементом цьогорічних переговорів є повторне підтвердження глобальних енергетичних цілей, узгоджених минулого року в Дубаї, щодо переходу від викопного палива, потрійних інвестицій у відновлювану енергетику та подвійних заходів з енергоефективності до 2030 року. Представники ЄС працюватимуть над встановленням амбітних очікувань щодо визначених на національному рівні внесків (NDCs), які будуть подані всіма сторонами наступного року. Крім того, переговорна група ЄС також сприятиме завершенню переговорів щодо міжнародних вуглецевих ринків відповідно до статті 6 Паризької угоди.
Дізнатися більше:
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі