Рада ЄС погодила подальшу підтримку в межах Європейського фонду миру

17/10/2022

Сьогодні Рада ЄС ухвалила додаткові заходи допомоги в межах Європейського фонду миру (ЄФМ) для подальшої підтримки спроможностей та стійкості Збройних сил України. Цим ЄС посилює свою підтримку Україні у захисті нею свого суверенітету і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів, а також мирних жителів від російської загарбницької війни, що триває.

Погоджено шостий транш обсягом 500 мільйонів євро, і тепер загальний внесок ЄС у межах ЄФМ для України сягнув 3,1 мільярдів євро.

Мобілізація країнами-членами ЄС додаткових 500 мільйонів євро є ще одним доказом того, що ми залишаємося непохитними у нашій підтримці українських Збройних сил для захисту ними країни від ескалації незаконної агресії. Останні невибіркові удари, завдані Росією по українських мирних жителях та цивільній інфраструктурі, є черговим доказом повної неповаги Росії до прав людини та міжнародного права. ЄС продовжить підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
– Жозеп Боррель, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики

Обсяг техніки, що буде надана в новому пакеті підтримки, відповідає поточним пріоритетам, визначеними українським урядом. Зважаючи на це, заходи допомоги складаються з 490 мільйонів євро, спрямованих на військову техніку летальної дії для оборонних цілей, а також 10 мільйонів євро, призначених для покриття витрат на передачу техніки та матеріалів, таких як засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги і пальне. Крім того, обидва заходи з допомоги також дозволять забезпечити технічне обслуговування та ремонт військової техніки, яка вже була передана Україні державами-членами ЄС в межах ЄФМ.

Контекст

Попередні заходи допомоги в рамках ЄФМ для України були узгоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня та 21 липня 2022 року.

Загарбницька війна Росії проти України грубо порушує міжнародне право та спричиняє масові втрати та поранення серед мирного населення. Росія спрямовує свій удар проти мирних жителів та цивільних об’єктів, включаючи лікарні, медичні установи, школи, притулки та енергетичну інфраструктуру. Ці воєнні злочини мають бути негайно припинені. Винні та їхні спільники будуть притягнуті до відповідальності згідно з міжнародним правом.

Перед обличчям загарбницької війни Росії, а також останньої ескалації з боку Москви, Європейський Союз рішуче підтримує Україну та її народ. ЄС непохитно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. Україна реалізує своє законне право на захист від російської агресії, щоб відновити повний контроль над своєю територією та має право звільнити окуповані території в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ядерні погрози з боку Кремля, військова мобілізація та незаконна анексія Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей України не похитнуть рішучості ЄС.

Європейський Союз твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати потужну економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,