Skip to main content

Європейський Союз виділяє 2,5 млн євро для підтримки зусиль ЮНІСЕФ, спрямованих на покращення освіти та охорони здоровʼя для українських дітей

22/05/2024

Європейський Союз виділив 2,5 мільйона євро Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ). Ці кошти будуть спрямовані на нарощування зусиль, спрямованих на покращення доступу до освіти та подолання прогалин у навчанні, а також на підтримку імунізації дітей на сході та півдні України.

«ЮНІСЕФ щиро вдячний Європейському союзу за рішучу підтримку та солідарність у забезпеченні доступу до освіти та медичних послуг для українських дітей, — сказав Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. — Завдяки спільним зусиллям ЮНІСЕФ продовжує працювати над тим, щоб кожна дитина мала можливість гармонійно зростати попри виклики, які створює війна».

Завдяки фінансуванню ЄС ЮНІСЕФ зможе і надалі ремонтувати та відновлювати укриття в закладах освіти, щоб забезпечити сприятливі умови для навчання школярів і дошкільнят, а також запроваджувати надолужувальні заняття для дітей, які ризикують мати освітні втрати. Крім того, ініціативи в освітній сфері допоможуть розширити можливості вчителів і вихователів, щоб вони якомога ефективніше проводили заняття та допомагали дітям компенсувати втрати у навчанні, а також забезпечувати освітні потреби дітей із вразливих категорій.

Крім того, кошти від ЄС будуть спрямовані на покращення доступу дорослих та дітей до планової вакцинації у східних регіонах країни. Так, буде закуплене обладнання для холодового ланцюга. Також планується модернізація складських потужностей для оптимізації планової імунізації серед дорослих та дітей.

«Війна в Україні значно обмежила доступ до освіти та медичних послуг для багатьох українських дітей, — заявила Клаудія Амарал, голова Представництва Європейського Союзу з гуманітарної допомоги в Україні. — Європейський Союз рішуче налаштований на надання негайної допомоги дітям в Україні, оскільки вони є однією з найбільш вразливих категорій населення. Ми працюємо пліч-о-пліч з гуманітарними організаціями, як-от ЮНІСЕФ, щоб діти мали змогу реалізувати свій потенціал навіть у складних обставинах».

З початку повномасштабної війни в Україні у лютому 2022 року ЄС виділив понад 53 мільйони євро на підтримку ЮНІСЕФ в Україні через департамент Європейської Комісії з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги. Ця підтримка спрямована на заходи з негайного реагування та відновлення на ранніх стадіях для надання дітям доступу до охорони здоров’я, харчування, освіти, захисту, грошової допомоги та послуг WASH. Фінансування ЄС допомогло охопити підтримкою ЮНІСЕФ майже 2 мільйони українців.