В умовах безперервних атак на енергетичну інфраструктуру України, Європейська Комісія збільшує фінансування гуманітарної допомоги для вразливих верств населення України, надаючи додаткові 40 мільйонів євро напередодні зими.
З них 35 мільйонів призначені на гуманітарні проєкти в Україні, а 5 мільйонів — на підтримку українських біженців та громад, які їх приймають у Молдові.
Основна мета цього фінансування — допомогти Україні підготуватися до холодних зимових місяців. Разом зі своїми гуманітарними партнерами ЄС прагне відремонтувати пошкоджені будівлі, забезпечити електро- та теплопостачання, а також надати прихисток тим, хто цього найбільше потребує.
У Молдові нове фінансування спрямоване на найвразливіших біженців, щоб забезпечити їм захист і доступ до основних послуг, а також підвищити готовність до нових хвиль біженців.
Ця заява була зроблена в той час, коли Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич перебуває в Литві, беручи участь у регіональному Форумі цивільного захисту, присвяченому мобілізації подальшої підтримки України напередодні прийдешньої зими. Під час візиту він зустрінеться з Міністеркою внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте.
Довідково:
ЄС надає гуманітарну допомогу Україні з початку конфлікту в 2014 році й активно діє по всій країні, надаючи перевагу важкодоступним районам поблизу лінії фронту в східних і південних регіонах. Після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році ЄС суттєво збільшив свої зусилля щодо надання допомоги Україні.
Враховуючи оголошене сьогодні нове фінансування, Європейська Комісія від моменту російського вторгнення в лютому 2022 року надала загалом 966 мільйонів євро на програми гуманітарної допомоги цивільному населенню, що постраждало від війни в Україні. З цієї суми 895 мільйонів євро спрямовано на гуманітарні програми в Україні, а 71 мільйонів євро — на підтримку біженців, які виїхали до сусідньої Молдови.
Окрім гуманітарної допомоги, Європейська Комісія координує найбільшу в своїй історії операцію в рамках Механізму цивільного захисту ЄС, доставляючи в Україну понад 150 тис. тонн допомоги в натуральній формі, зокрема машини швидкої допомоги, пожежні машини, медикаменти, матеріали для укриттів, електрогенератори та багато іншого. Для надання додаткової підтримки в кризових ситуаціях ЄС також залучив власні резервні фонди rescEU з метою передачі електрогенераторів, медичного обладнання, споруд тимчасового житла та спеціалізованого обладнання для реагування на ризики для здоров’я населення, такі як хімічні, біологічні, радіаційні та ядерні загрози.
Детальніше:
EU humanitarian aid and civil protection operations in Ukraine
Цитата(и)
Війна Росії проти України у 2024 році продовжує загострюватися без жодних ознак завершення, наражаючи життя цивільного населення на постійну небезпеку. Прийдешня зима лише додає труднощів. Разом з нашими гуманітарними партнерами ми вже готуємося до викликів, які зима принесе Україні. Щоб підтримати найвразливіші верстви населення, ЄС збільшує свою гуманітарну допомогу на додаткові 40 мільйонів євро, 35 з яких призначено Україні, а 5 мільйонів — Молдові, збільшуючи загальний цьогорічний внесок до 110 мільйонів євро для України та 13 мільйонів євро для Молдови. Я також хочу подякувати Литві та всім іншим країнам, які продовжують надавати життєво необхідні енергоносії через Механізм цивільного захисту ЄС. Ваша солідарність з Україною важлива, як ніколи.
– Янез Ленарчич, Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо