Skip to main content

ЄБРР відновлює роботу з модернізації українського порту «Чорноморськ»

18/05/2023

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомив, що він відновлює надання допомоги українському уряду щодо модернізації порту «Чорноморськ» (на північно-західному узбережжі Чорного моря), яку було призупинено після вторгнення Росії в Україну минулого року.

ЄБРР та Міжнародна фінансова корпорація підтримають уряд України у створенні державно-приватного партнерства для модернізації порту. Вони допоможуть підготувати комплексну договірну базу, встановити критерії та правила тендеру, а також взаємодіяти з потенційними інвесторами.

Відповідно до прес-релізу ЄБРР, інвестиції приватного сектору й модернізація порту, одного з найбільших у Чорноморському регіоні, могли би посилити імпортний та експортний потенціал України.

«Завдання майбутнього інвестора – ефективно керувати терміналами морського порту «Чорноморськ» та розвивати їх, – зазначив Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України, відповідно до прес-релізу Міністерства. – Україна щороку отримуватиме концесійний внесок та стабільні надходження податків до бюджету. Приватне партнерство забезпечить значні інвестиції, дозволить оптимізувати логістику перевезень та підвищить якість надання послуг».

Дізнатися більше:

Прес-реліз