Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) запускає інвестиційний механізм змішаного фінансування «Субфонд для України», щоб сприяти відбудові України. На нещодавній Міжнародній конференції з питань відновлення України, що відбулася 11-12 червня в Берліні, ЄС оголосив про свій внесок у розмірі 55 млн євро до субфонду.
«Спеціальний субфонд дозволяє EFSE відігравати активну роль в Україні навіть у надзвичайно складні часи. З капіталом перших збитків на суму понад 100 млн євро, субфонд забезпечує чудову платформу для залучення додаткових інституційних інвесторів, зацікавлених в інвестуванні у відновлення й відбудову України», – зазначила голова правління EFSE Андреа Хагманн.
EFSE здійснює свою діяльність в Україні упродовж понад 10 років. Наразі фонд полегшив доступ до позик на загальну суму понад 360 млн євро для більш ніж 3,5 тис. українських підприємств та надав 4,5 млн євро у вигляді технічної допомоги і грантів для малого бізнесу.
«EFSE є одним із ключових постачальників позикових коштів у місцевій валюті для фінансового сектору України, причому майже 90% підтриманого фінансування для мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) надається в місцевій валюті, – йдеться у пресрелізі EFSE. – Новий субфонд використовуватиме наявний досвід і зв’язки EFSE в українському фінансовому секторі для розробки спеціалізованих рішень щодо фінансування у місцевій валюті для ММСП. Це найважливіша відправна точка для зміцнення економіки України та посилення її стійкості».
Дізнатися більше:
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо