Skip to main content

Програма ЄІБ з відновлення України запускає критичні інфраструктурні проєкти

12/03/2024

Понад 100 міст і громад в Україні відновлять муніципальну інфраструктуру в межах двох програм відновлення Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Для цього український уряд виділив 161 млн євро місцевим бюджетам.

Ці кошти відкривають українським громадам шлях до відновлення, яке включає:

Ці ініціативи планується реалізувати у 2024-2025 роках. Вони спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, такої як лікарні, житлові будинки, школи, об’єкти водопостачання та каналізації на звільнених територіях і районах поблизу зони бойових дій, включаючи Київську, Одеську, Сумську, Харківську, Миколаївську та Запорізьку області.

«Це дозволить громадам пришвидшити реалізацію проєктів відновлення, зокрема закладів освіти та охорони здоров’я, центрів надання адміністративних послуг та критичних комунальних закладів, – зазначив Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України. – Незважаючи на триваючу війну, ми повинні підняти нашу економіку, запустити наші підприємства та відновити критично важливу інфраструктуру».

Тереза Червінська, віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за операції в Україні, сказала, що підтримка України є головним пріоритетом для ЄІБ: «Попри щоденні ракетні обстріли, загиблих і поранених мирних жителів, масові переміщення, українці хочуть повернутися до довоєнного життя. І ЄІБ сповнений рішучості підтримувати їх».

Програма раннього відновлення України із фінансуванням 200 млн євро та Програма відновлення України із фінансуванням 340 млн євро – це дві кредитні угоди між ЄІБ та Україною, підписані у 2014 та 2020 роках відповідно. Ці угоди, підтримані грантами ЄС, покликані дати місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру й підвищивши рівень життя внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад.

Станом на березень 2024 року Програма раннього відновлення успішно завершила 97 проєктів, які охоплюють навчальні заклади, центри охорони здоров’я та об’єкти соціального житла, а ще 66 проєктів планується реалізувати у 2024-2025 роках.

Програма відновлення України відзначила початок свого першого проєкту з будівництва навчального закладу у Вінницькій області, що є ключовим кроком до реалізації ще 155 проєктів реконструкції соціальної інфраструктури протягом 2024-2025 років.

Дізнатися більше:

Пресреліз