ЄС і ПРООН навчають надавати першу психологічну допомогу жертвам сексуального насильства

12/01/2023

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу організувала серію тренінгів із психосоціальної підтримки для медичних працівників, які супроводжують постраждалих від сексуального насильства.

Впродовж жовтня-грудня 2022 року у Вінниці, Дніпрі, Полтаві та Чернігові відбулося сім навчальних заходів, до яких долучилося понад 120 учасників.

Метою тренінгів було допомогти медичним працівникам розпізнавати випадки, встановлювати контакт і надавати першу психологічну допомогу людям, які могли зазнати сексуального насильства.

Програма включала теоретичні та практичні вправи, присвячені тому, як проявляється стрес, психологічні травми та посттравматичні стани; якими бувають емоційні, фізичні, когнітивні й поведінкові ознаки сексуального насильства; як створити безпечний простір, надати першу психологічну допомогу та, за потреби, перенаправити людей за фаховою допомогою, враховуючи етичні та правові аспекти, пов’язані з сексуальним насильством.

Тренінги були організовані в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Дізнатися більше:

Прес-реліз

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,