ЄС надає додаткове енергетичне обладнання та екстрену допомогу Україні

17/11/2022

У цьому місяці Європейська комісія узгодить постачання нової партії екстреної допомоги в обсязі понад 1800 тонн, в тому числі в енергетичній сфері, для підтримки України через Механізм цивільного захисту ЄС.

Таким чином, загальний обсяг матеріальної допомоги, переданої Україні, становить 74 тис. тонн на суму понад 450 мільйонів євро додатково до 523 мільйонів євро фінансової гуманітарної допомоги, яку вже було надано з початку незаконного вторгнення Росії.

Ця партія допомоги надходить з Бельгії, Фінляндії, Німеччини, Словаччини, Люксембургу та Швеції. Вона, серед іншого, включає засоби для забезпечення енергопостачання, предмети для прихистку, комплекти для надання першої допомоги, захисний одяг, протипожежне обладнання, автоцистерни для води та автобуси.

Усі країни-члени ЄС надавали допомогу Україні через МЦЗ.

«Руйнування енергетичної інфраструктури України досягає критичної межі. Напередодні зими люди залишаються без світла та опалення. Ключовим пріоритетом нашої гуманітарної діяльності сьогодні є збільшення масштабів допомоги задля підготовки до зими. Європейський Союз працює цілодобово задля підтримки функціонування системи енергопостачання в Україні. Через Механізм цивільного захисту ЄС ми постачаємо до України генератори та життєво необхідне енергетичне обладнання. Я хочу висловити щиру подяку кожній країні, яка продовжує допомагати Україні, і сподіваюся, що приватний сектор також активізується в цьому напрямку. Це найкращий прояв європейської солідарності в дії», – заявив Європейський комісар з питань врегулювання криз Янез Ленарчич.

До того ж, Координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації ЄС займається питаннями медичної евакуації поранених або хворих громадян України до лікарень по всій Європі.

Більше того, гуманітарні партнери ЄС вже мають можливість постачати вразливим верствам населення Херсонщини життєво важливі товари, такі як продукти харчування, вода, гігієнічні набори, матеріали для будівництва тимчасового житла та інші необхідні предмети домашнього вжитку.

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,