22 липня Рада ЄС ухвалила перехід зі статусу асоційованого члена Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, на повноцінного учасника.
Реєстр збитків – це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії Росії проти України. Він спрямований на забезпечення повного та ефективного відшкодування Україні та її народу.
Реєстр був створений Радою Європи 12 травня 2023 року, наразі до нього приєдналися 43 держави та ЄС, у тому числі 26 держав-членів ЄС.
Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив, що сьогоднішнє рішення підтверджує й посилює підтримку цього механізму з боку ЄС: «Росія має заплатити за шкоду, завдану її агресією проти України. Реєстр збитків – це важливий крок у цьому напрямку, оскільки надійно фіксує докази та інформацію про претензії щодо втрат, збитків і шкоди, яких зазнали українці, для майбутнього судового розгляду та компенсації».
У квітні 2024 року Реєстр почав приймати заяви щодо пошкодження або знищення житлового майна; очікується отримати від 300 тис. до 600 тис. заяв у цій категорії. До серпня будуть відкриті ще дванадцять категорій, у тому числі щодо осіб, які найбільше постраждали від війни, а також щодо пошкодження чи руйнування критичної інфраструктури України.
Детальніше про Реєстр збитків можна почитати на спеціальному вебсайті.
Дізнатися більше:
Новини
-
ЄС модернізував професійне училище в Дрогобичі в межах програми EU4Skills
-
Дванадцять українських громад приєдналися до ініціативи SUN4Ukraine Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст
-
Європейський Союз допомагає українській освітній сфері та молоді. Престур до Полтави та області продемонстрував масштаб і дієвість підтримки, орієнтованої на майбутнє
-
Регіональний інформаційний захід в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» в Івано-Франківську
-
Оголошено переможців вікторині #РазомНавчаємосяЗростаємо від Euroquiz.org.ua
-
Європейський Союз надає додаткове фінансування УВКБ ООН, щоб допомогти українцям пережити сувору зиму