Skip to main content

«Креативна Європа»: ЄС посилює підтримку культурного сектору в Україні

17/05/2023

Три європейсько-українські консорціуми, відібрані для участі у програмі Європейської комісії «Креативна Європа» в рамках спеціального конкурсу для України, вже почали реалізовувати свої проєкти.

Ці три проєкти, в яких беруть участь 16 європейських та українських організацій, підтримуватимуть українських митців і культурні організації в Україні та інших державах-учасницях «Креативної Європи». Зокрема, проєкти забезпечать гнучкі механізми фінансування та сприятимуть розвитку потенціалу.

Консорціум «ЗМІНА:ВІДНОВЛЕННЯ», що координується організацією ІЗОЛЯЦІЯ, надаватиме фінансову підтримку українським митцям і культурним організаціям для створення й демонстрації їхніх робіт в Україні та інших державах-учасницях «Креативної Європи».

Консорціум «Культура допомагає», що координується громадською організацією «Інша Освіта», вже запустив перші конкурси грантів для фінансування проєктів, спрямованих на забезпечення доступу до культурних ініціатив для українських переселенців та біженців.

Консорціум U-RE-HERIT, що координується Литовською асоціацією архітекторів, підтримуватиме розвиток потенціалу та організовуватиме навчання для українських фахівців у галузі культурної спадщини, щоб сприяти післявоєнному відновленню культурної спадщини України.

Віцепрезидент Європейської комісії з питань популяризації європейського стилю життя Маргарітіс Схінас зазначив, що за допомогою фінансування «Креативної Європи» ці три консорціуми зможуть принести реальну користь Україні. «Збереження культурної спадщини та забезпечення доступу до освіти й культури є ключовими для посилення стійкості та відновлення країни. «Креативна Європа» підтримує Україну», – сказав Маргарітіс Схінас.

Дізнатися більше:

Прес-реліз