Skip to main content

ЄС підписав з Україною безпекові зобов’язання та виділив 1,9 млрд євро в межах Механізму підтримки України

28/06/2024

27 червня Європейський Союз та Україна підписали спільні безпекові зобов’язання.

Голова Європейської ради Шарль Мішель, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та президент України Володимир Зеленський підписали цей документ на полях засідання Європейської ради, що проходить 27 та 28 червня у Брюсселі.

Документ включає такі розділи: довгострокове забезпечення військовим обладнанням; співпраця між європейською та українською оборонною промисловістю; стійкість, кібер- та гібридні загрози; військова та цивільна протимінна діяльність; реформування сектору цивільної безпеки та підтримка правоохоронних органів; запобігання та протидія розповсюдженню вогнепальної і стрілецької зброї й легких озброєнь; підтримка енергетичної безпеки, енергетичного переходу та ядерної безпеки; обмін розвідданими та супутниковими знімками.

У документі, зокрема, зазначається, що ЄС продовжуватиме підтримувати надання Україні військового обладнання та забезпечення підготовки військових зі створенням Фонду допомоги Україні в межах Європейського фонду миру.

«Спираючись на ініціативи ЄС і двосторонні ініціативи щодо постачання боєприпасів, зокрема стосовно 1 млн снарядів, а також ракет і засобів протиповітряної оборони, Європейський Союз і його держави-члени пришвидшать та активізують надання всієї необхідної військової допомоги. Бюджет Фонду допомоги Україні на 2024 рік становитиме 5 млрд євро», – йдеться в документі.

«Ми зобов’язуємося продовжувати надавати зброю, військову підготовку й допомогу, яких Україна потребує для захисту від цієї загарбницької війни та стримування будь-яких майбутніх нападів», – написала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на платформі X (раніше – Twitter).

Урсула фон дер Ляєн також оголосила на платформі X, що ЄС виділить ще 1,9 млрд євро для України в межах Механізму підтримки України, «щоб підтримати функціонування української держави, поки українці борються за свою свободу».

Дізнатися більше:

Пресреліз