Skip to main content

За підтримки ЄС розпочинається проєкт RES-POl: розроблення політик національного рівня для 4 секторів культури

27/02/2024

27 лютого в Києві презентували проєкт RES-POL — Rapid Expert Support for Culture and Media Policies in Ukraine (Швидка експертна підтримка політики у сфері культури та медіа в Україні), який фінансує Європейський Союз. Проєкт триватиме до березня 2025 року.

У фокусі RES-POL – 4 сектори: культурна спадщина, мистецтво і культура, креативні індустрії, медіа, а також 10 істотних питань розвитку культури.

Залучені експерти спільно з Міністерством культури та інформаційної політики (МКІП) шукатимуть шляхи розв’язання проблем та викликів, що постали перед українською культурою.

Головні цілі проєкту: розробити політики для фокусних секторів та механізми їх розвитку (щоб підтримати відповідними операційними програмами, пов’язаними з процесом вступу України до ЄС), посилити інституційну спроможність Міністерства культури та інформаційної політики щодо розроблення та впровадження політик. Окрім МКІП, проєкт RES-POL також працюватиме з Українським Культурним Фондом, Українським інститутом книги, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти (Держмистецтв) та Українським інститутом національної пам’яті.

“Сектор культури – один з основних резервів України і в контексті відновлення держави, національної єдності, і в контексті приєднання до ЄС як рівного партнера, носія значного інноваційного потенціалу. Тому підсилення культури, робота над стратегією і тактикою її розвитку із залученням експертної спільноти є надважливим завданням, і Європейський Союз надає Міністерству необхідну підтримку у цьому процесі”, —зазначає Тетяна Шульга, секторна менеджерка з питань культури, прав людини, гендерної рівності та національних меншин при Делегації Європейського Союзу в Україні.

До обговорень культурних політик у проєкті RES-POL запрошені головні експерти у фокусних темах, широке коло діячів культури та зацікавлених осіб. Організатори планують залучити кілька сотень осіб.

“Міністерство посилює спроможності, щоб сформувати дорожні карти культурної інтеграції з країнами-членами ЄС. Такий проєкт допоможе швидше та якісніше впроваджувати політики і стратегії у сфері культури. Також з допомогою експертів ми зможемо гармонізувати нашу нормативну базу із законодавством Євросоюзу”, – наголосив Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України.

У проєкті вже задіяні:

  • Юлія Федів, експертка з питань узгодження політик, менеджерка сфери культури та медіа, консультантка ЮНЕСКО, радниця голови правління Суспільного, директорка Українського культурного фонду (2018—2021);
  • Володимир Воробей, керівник групи експертів проєкту, директор Агенції економічного розвитку PPV;
  • Альона Каравай, головна експертка сектору культура і мистецтво, культурна менеджерка та кураторка, cпівзасновниця Іншої Освіти та Асортиментної кімнати;
  • Ольга Сагайдак, головна експертка сектору культурна спадщина, культурна менеджерка та продюсерка мистецьких проєктів, співзасновниця благодійного фонду DOFA fund;
  • Галина Шиян, головна експертка сектору креативні індустрії, письменниця, перекладачка, фахівчиня із стратегічних комунікацій, підприємиця;
  • Олена Правило, головна експертка із взаємодії з зацікавленими сторонами, голова Конгресу Активістів Культури.

Команда RES-POL прагне консолідувати голос експертного середовища у процесі розроблення медійної та культурної політики. Експерти також працюватимуть над пропозиціями законодавчих змін. Загальний бюджет проєкту – 802 297 євро. RES-POL триватиме 15 місяців, до березня 2025 року.

За новинами проєкту RES-POL можна стежити на сайті Міністерства культури та інформаційної політики, на сайті Агенції економічного розвитку PPV, а також на сторінці RES-POL у facebook.

Проєкт реалізовує Центр Регіональний Розвиток — громадська спілка Агенції економічного розвитку PPV.

Ця публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю Громадської спілки “Центр регіональний розвиток” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Проєкт реалізовується у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики.

Контакт для представників ЗМІ

Оксана Ємець, oy@ppv.net.ua, 063 41 81 320