ЄС підтримав кібербезпеку в Україні на суму понад 10 млн євро

20/10/2022

З початку повномасштабної російської агресії Євросоюз швидко підтримав потреби українських державних органів у сфері кібербезпеки та безпеки даних, щоб державні послуги були доступними під час війни. Естонська академія електронного урядування очолює реалізацію цих заходів із загальним бюджетом понад 10 мільйонів євро.

«Ми є свідками того, що кіберпростір також є місцем битви. Європейський Союз підтримує Україну в убезпеченні її кіберпростору, який має значний вплив на стабільність країни та життя її громадян. Цифрові послуги та надання дистанційних послуг є наразі життєво важливими», – зазначив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проєкт зосереджений на трьох основних сферах, які найбільше впливають на надання державних послуг в Україні онлайн та офлайн. По-перше, ЄС підтримує платформу безпечного обміну даними «Трембіта» та управління державними реєстрами, зокрема виявлення та нейтралізацію можливих кіберзагроз. По-друге, ЄС підтримує захист критичної інфраструктури та державних даних, включаючи заміну знищеного обладнання. По-третє, ЄС надає засоби захисту, які дозволяють оперативному персоналу підтримувати та зберігати критичну державну інфраструктуру.

«Ми вдячні Євросоюзу за підтримку критичної інфраструктури України. Наша цифрова держава, що складається з мобільного додатку «Дія» та вебпорталу «Дія», продовжує служити і допомагати громадянам, водночас державні дані є захищеними», – зазначив Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Наша команда в Естонії та Україні працює з величезною самовідданістю та пристрастю, щоб якомога швидше надати українським партнерам життєво важливі та критичні ресурси. Протягом шести місяців ми доставили в Україну найкритичніші ресурси, і це втримало цифрову Україну онлайн», – заявив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного урядування.

Довідкова інформація:

Проєкт «Підтримка ЄС для посилення кібербезпеки в Україні» триває з березня 2022 року по лютий 2023 року. Метою проєкту є надання швидкої відповіді на потреби України в кібербезпеці та безпеці даних. Він спрямований на підтримку відповідних українських бенефіціарів у їхній потребі запровадити підвищену кібербезпеку та безпеку даних відповідно до найкращих практик і врахувати всі стандарти, які захищають основні свободи. Загальний бюджет – 10,778 млн євро. Виконавцем проєкту є Академія електронного врядування з Естонії (еGA).

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,