ЄС підтримує євроінтеграцію України та післявоєнне відновлення шляхом сприяння співпраці між державними органами та аналітичними центрами

22/09/2022

За підтримки ЄС українські державні органи отримають експертну допомогу щодо розробки політик та комунікації від громадських організацій з метою подолання наслідків війни та наближення України до членства в ЄС.

«Громадянське суспільство завжди було надійним та важливим партнером Уряду на шляху європейської інтеграції. Діючи разом, ми досягаємо великих результатів. Після того, як Україна подала заявку на членство в ЄС, ми працювали як одна, неймовірно потужна, команда, чи то йшлося про заповнення опитувальника від ЄС, чи про просування європейського вибору України у країнах-членах ЄС. Надання статусу кандидата запустило процес вступу України до ЄС, що потребуватиме значної експертизи та внутрішньої мобілізації. Завдяки підтримці ЄС розпочався новий етап нашої спільної роботи – влади та громадськості – заради європейського майбутнього України», – зазначила про важливість проєкту Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та єроатлантичної інтеграції України.

«Динамічне українське громадянське суспільство відіграє ключову роль у відновленні України та її поступі до ЄС. Завдяки цьому новому проекту ЄС прагне надалі зміцнювати громадські організації у їх щоденній співпраці з Урядом та Парламентом задля розбудови Європейського майбутнього України», – сказав з нагоди старту проєкту Матті Маасікас, Посол ЄС в Україні.

Новий проєкт «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» спрямований на підвищення спроможності Уряду та Парламенту щодо подолання наслідків війни та на шляху до членства України в ЄС шляхом надання експертної та комунікаційної підтримки від громадських організацій у розробці та впровадженні відповідних законів і політик.

Проєкт сприятиме впровадженню системного підходу до розробки політики, заснованого на ретельному аналізі проблеми, оцінці економічного впливу та врахуванні позицій зацікавлених сторін. Це також допоможе покращити якість вихідних даних та аналітичних документів, включаючи аналіз відповідності законодавству ЄС та оцінку впливу законодавства як на рівні Уряду, так і на рівні Парламенту.

Зокрема, проєкт надаватиме експертизу у таких питаннях:

  • розробка якісної політики реінтеграції біженців та ВПО,
  • відновлення легітимного державного управління на звільнених від окупації територіях,
  • подолання воєнних, післявоєнних та інших бар’єрів для доступу до правосуддя,
  • вдосконалення політики державних закупівель та антикорупційної інфраструктури,
  • розробка економічних реформ відповідно до воєнних та післявоєнних викликів.

Проєкт триватиме 12 місяців. Сума фінансового внеску ЄС – 1 054 304 євро.

Довідкова інформація:

Проєкт втілюватиме об’єднання відомих українських громадських організацій та аналітичних центрів:

Лабораторія законодавчих ініціатив – аналітичний центр з багаторічною експертизою в питаннях демократизації, парламентаризму, політичної освіти та належного врядування.

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції в Україні.

Громадянська мережа ОПОРА – неурядова всеукраїнська організація громадського контролю та підтримки у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних.

Адвокат майбутнього – громадська організація з практичним досвідом у сфері правового та судового розвитку, реформування сектору юстиції.

Центр економічної стратегії – неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики.

ГО «Європейська правда» – незалежне українське медіа, яке спеціалізується на висвітленні новин щодо європейської тематики та євроінтеграції України.

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,