Skip to main content

ЄС збільшив бюджет програми EURIZON: 324 українські науковці зможуть провести дослідження

03/05/2024

2 травня Європейська комісія оголосила, що втричі збільшила початковий бюджет програми стипендій EURIZON до 4,5 млн євро в межах ініціативи Horizon Europe.

Очікується, що програма матиме значний позитивний вплив на роботу українських дослідників. Ініціатива надасть їм можливість перезапустити свої проєкти, провести передові дослідження й налагодити стабільні контакти з міжнародними партнерами, незважаючи на триваючу війну.

Програма також дозволить дослідникам зменшити стрес, вирішити сімейні проблеми, отримати доступ до іноземних університетських бібліотек і визначити тенденції та найкращі практики в державному управлінні.

Загалом 65 проєктів, у тому числі 324 українські науковці, отримають користь від стипендіальної програми.

Проєкти проводитимуть дослідження в усіх наукових сферах та будуть реалізовуватися у співпраці з Європейськими дослідницькими інфраструктурами.

У квітні 2023 року фінансований ЄС проєкт EURIZON запустив програму стипендій «Дистанційні гранти для українських дослідників». Метою програми було надати стипендії для 90 дослідників на реалізацію короткострокових проєктів тривалістю від 6 до 12 місяців. Бюджет програми становив 1,5 млн євро. Однак для задоволення високого попиту на участь у програмі, Єврокомісія вирішила збільшити бюджет.

Дізнатися більше:

Пресреліз