Єврокомісія виділить 5 млн євро у Фонд енергетичної підтримки України

16/01/2023

Фонд енергетичної підтримки України отримає 5 млн євро від Європейської комісії на допомогу «Укренерго». Таку угоду Єврокомісія і Секретаріат Енергетичного співтовариства підписали 4 січня.

Завдяки цій підтримці «Укренерго» отримає необхідне обладнання для аварійного ремонту електроенергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських атак.

«Енергетичний сектор – це одна зі сфер, де наша підтримка є необхідною. Фонд, який ми створили спільно з Енергетичним співтовариством, є одним із важливих каналів для цільової допомоги, – зазначила єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон. – Ці кошти буде використано для закупівлі трансформаторів та обладнання, необхідного для ремонту пошкодженої інфраструктури, щоб підтримати функціонування енергетичної системи України».

Минулого тижня Міністерство енергетики України схвалило запити на підтримку 30 енергетичних компаній в рамках Фонду. Кошти буде спрямовано на закупівлю необхідного енергетичного обладнання орієнтовною вартістю понад 107 млн євро. Компанії отримають силові трансформатори, генератори, клапани, насоси, труби, масляні трансформатори, акумулятори, роз’єднувачі, дроти, ізолятори та автоматичні вимикачі.

Дізнатися більше:

Прес-реліз

Інформація на цьому сайті регулюється положенням про “Відмову від відповідальності” та захист персональних даних. © Європейський Союз,