11 жовтня Європейська Комісія виділила фінансування обсягом 11 мільярдів євро, частина коштів від якого будуть використані для підтримки України в межах програми макрофінансової підтримки ЄС, а також відновлення Європи в межах флагманської програми NextGenerationEU. Фінансування було залучене за рахунок випуску 7-річних облігацій на суму 5 мільярдів євро зі строком погашення 4 грудня 2029 року та нових 20-річних облігацій на загальну суму 6 мільярдів євро зі строком погашення 4 листопада 2042 року.
«Фінансування ЄС є конкретним виявом солідарності з Україною та його країнами-членами, які відновлюються після пандемії. Сьогодні ми успішно та у складних ринкових умовах залучили ще 11 мільярдів євро. З них 2 мільярди євро будуть одразу направлені на допомогу Україні в цій агресивній війні на європейській землі», – заявив Єврокомісар з питань бюджету та адміністрації Йоханнес Ган.
Із коштів, залучених від продажу нових 20-річних облігацій, 2 мільярди євро будуть надані Україні у вигляді позик. Це буде перший транш кредитів макрофінансової допомоги (МФД) Україні на загальну суму 5 мільярдів євро, погоджених 20 вересня 2022 року.
Через цю транзакцію Єврокомісія надала 86,6 мільярда євро довгострокового фінансування в межах програми NextGenerationEU у 2022 році та 157,6 мільярда євро з початку реалізації програми в червні 2021 року. З цієї загальної суми 36,6 мільярда євро було виділено з липня 2022 року. Це становить 73% від цільового обсягу фінансування програми NextGenerationEU, встановленого Комісією на другу половину року. Подальші транзакції – як аукціони, так і синдикації – заплановані на кінець жовтня, листопад і, можливо, грудень 2022 року, згідно з планом фінансування, опублікованим у червні 2022 року.
Разом із цією транзакцією, Єврокомісія наразі залучила 3 мільярди євро в межах своєї програми макрофінансової допомоги для України в другій половині року, на додаток до 1,2 мільярда євро, що були залучені раніше в 2022 році. В найближчі тижні будуть надані додаткові позики Україні. Це було частиною надзвичайної підтримки в розмірі 19 мільярдів євро, яку на сьогодні забезпечила Team Europe для України.
На основі залучених коштів Єврокомісія наразі виплатила майже 113 мільярдів євро в рамках Фонду відновлення та стійкості та, станом на кінець червня, понад 15 мільярдів євро в рамках інших програм ЄС, які отримують фінансування від програми NextGenerationEU. Комісія продовжить використовувати залучені кошти для підтримки відновлення Європи після пандемії, фінансуючи країни-члени в рамках Фонду відновлення та стійкості, а також через інші програми ЄС.
Довідкова інформація
NextGenerationEU — це тимчасовий інструмент відновлення у розмірі понад 800 мільярдів євро в поточних цінах для підтримки відновлення Європи після пандемії коронавірусу та сприяння побудови більш екологічної, більш цифрової та стійкішої Європи.
Щоб профінансувати програму NextGenerationEU, Єврокомісія – від імені ЄС – планує залучити з ринків капіталу приблизно 800 мільярдів євро до кінця 2026 року.
Паралельно з програмою NextGenerationEU Єврокомісія реалізує кілька послідовних програм фінансування для фінансування конкретних потреб країн-членів ЄС і третіх країн. Це включає програму макрофінансової допомоги, в рамках якої Комісія зараз надає підтримку Україні, зокрема.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі