За посередництвом Європейського фонду миру (ЄФМ), Європейський Союз підтримує зміцнення кібербезпекового потенціалу Збройних сил України (ЗСУ). ЄС профінансував створення кіберлабораторії та кіберкласу, виділивши на цей проєкт 3 мільйони євро.
«З початку повномасштабної агресії Росії проти України Європейський Союз допомагає Збройним силам України захищати їхній кіберпростір. У межах комплексного підходу до підвищення спроможності України протидіяти кіберзагрозам і зміцнення співпраці з Україною в безпековій та оборонній сферах було запущено кіберлабораторію, відкрито навчальний клас, надано додаткове апаратне й програмне забезпечення системи безпеки, а також проведено навчання з кібербезпеки», — повідомив Петер Вагнер, директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС.
«Я хочу висловити нашу вдячність ЄС за допомогу, надану Збройним силам України в цей складний і вирішальний в історії нашої країни період», – зазначив бригадний генерал Дмитро Романов, очільник Головного управління зв’язку та кібербезпеки Генерального штабу Збройних Сил України».
Кіберлабораторія – це онлайн середовище для навчання, проведення тренінгів і досліджень. Технологія кіберлабораторії дає змогу користувачеві створювати реалістичне, переконливе та достовірне віртуальне середовище для відпрацювання належної й своєчасної відрповіді на кібератаки, що передбачає реагування слухачів на симуляції кібератак і захисту в режимі реального часу. У змодельованому середовищі військовослужбовці Збройних сил України мають змогу навчитися краще долати високий рівень стресу, виявляти й досліджувати вразливості в різних мережевих системах.
Кіберклас надає 15 робочих місць і обладнання, потрібне для проведення навчання та виконання вправ із кіберзахисту. У межах проєкту було закуплено, встановлено та налаштовано програмне й апаратне забезпечення системи безпеки для Збройних сил України, а також проведено фахове навчання.
Упродовж останніх двох років проєкт очолює Академія електронного управління (eGA). Запуск кіберлабораторії та навчання з кібербезпеки було реалізовано в співпраці з компанією CybExer Technologies.
«Уся команда та партнери eGA сумлінно працювали над посиленням кіберстійкості України й підтримкою функціонування українського цифрового суспільства та уряду навіть під час війни», — зазначив Ганнес Асток, виконавчий директор Академії електронного управління. «Ми побачили високу мотивацію українських військових до отримання нових цифрових навичок і використання наданого обладнання для захисту українського кіберпростору».
Додаткова інформація:
Проєкт підтримки Європейського фонду миру (ЄФМ): «Компонент кіберзахисту – захід допомоги в межах Європейського фонду миру для підтримки Збройних сил України » триватиме з березня 2022-го по квітень 2024 року. Його метою є підвищення спроможностей Збройних сил України у сфері кіберзахисту. Загальний бюджет компонента кіберзахисту становить 3 мільйони євро. Виконавцем проєкту є Академія електронного управління Естонії (EGA).
Щоб отримати більше інформації, зверніться до Мерле Майгре, керівниці Центру компетенцій із кібербезпеки Академії електронного управління, написавши на адресу: merle.maigre@ega.ee.
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові