19 березня Європейський Банк Реконструкції та Розвитку й Європейський Союз оголосили десять українських компаній, які стали переможцями третьої хвилі грантової програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Завдяки цій програмі компанії отримають гранти на загальну суму 442 000 євро на розробку та впровадження «зелених» технологій.
Кожна з компаній-переможців отримає грант до 50 000 євро на інноваційні рішення для скорочення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності та протидії зміні клімату. Гранти покриють до 75% витрат на розробку та впровадження технологій протягом усього бізнес-циклу, від створення прототипів і сертифікації до розробки нових виробничих ліній.
Серед цьогорічних інновацій-переможців — інструменти контролю для зниження втрат енергії та води, електромобілі для водіїв з інвалідністю, екологічні теплові насоси та інші.
Повний список 10 переможців третьої хвилі «Кліматичних Інноваційних Ваучерів»:
- «МІКРОЛ» — допомагає підприємствам керувати споживанням енергії та води за допомогою технології «інтернету речей» (IoT), таким чином мінімізуючи втрати та сприяючи економії.
- «МАЙТЕК ПЛЮС» — допомагає сектору гостинності ставати енергоощадним завдяки розумним системам управління опаленням.
- Науково-виробнича фірма «Продекологія» — розробляє та виготовляє обладнання для сортування та переробки відходів, експортуючи свою продукцію до 49 країн світу. Нове програмне забезпечення на базі ШІ дозволить компанії збільшити глибину переробки полімерів та електронних відходів до 90% та використовувати вдвічі менше енергії.
- Hajster — допомагає скоротити викиди CO₂ в системах опалення шляхом переходу на теплові насоси українського виробництва.
- RMC Manufacturer Company — замість звичних холодильних агрегатів на основі агресивного до атмосфери фреону створює дружні до клімату холодильні установки нового покоління з холодоагентом на основі вуглекислого газу.
- One Innovation Water Technologies пропонують альтернативу одноразовим картриджам очистки води в системі зворотного осмосу за рахунок процесу заморожування.
- Luaz Motors — поєднує електромобілі та системи доступності для водіїв з інвалідністю.
- «Агросолум» — пропонує швидке масштабування точної обробки полів за допомогою БПЛА на заміну традиційних систем обприскування та внесення добрив на базі колісної техніки.
- ELEEK — розробляє нові моделі електровелосипедів і планує вивести їх на міжнародний ринок.
- K.tex — виробляє медичні, будівельні та промислові неткані матеріали, розвиває виробництво нетканих матеріалів з вторинних волокон (відходів текстилю) та створює цифрову платформу для співпраці з виробниками одягу та постачальниками сировини.
Про схему надання грантів «Кліматичних Інноваційних Ваучерів»
Грантовий конкурс «Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових конкурсів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій. Він є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. Україна стала першою країною, де ЄБРР у 2017 році впровадив схему Інноваційних Ваучерів.
У 2020 році Банк продовжив дію «Кліматичних Інноваційних Ваучерів» і в рамках нового етапу програми ЄС та ЄБРР надали 29 українським компаніям ваучери на кліматичні інновації на загальну суму 1,2 мільйона євро. Громадська організація Greencubator успішно впроваджує програму в Україні з моменту її запуску у 2017 році.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі